تولید ۵۰۰ هزار تن ماهی در قفس در برنامه هفتم توسعه

تهران - ایرنا - رییس سازمان شیلات ایران پیش بینی کرد: در برنامه هفتم توسعه، تولید ۵۰۰ هزار تن ماهی در قفس محقق شود.

به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «سیدحسین حسینی» در سمینار تخصصی مدیریت پرورش ماهی در قفس اظهارداشت: از این میزان حدود ۳۱۷ هزار تن در آب‌های جنوب، ۱۶۳ هزار تن در آب‌های شمال و ۱۲۰ هزار تن هم در آب‌های داخلی انجام خواهد شد.

رییس سازمان شیلات ایران پرورش ماهی در قفس را یکی از ابزارهای رسیدن به تطبیق تولید با اقلیم و تاب‌آوری تولید دانست و اظهارداشت: تولید پروتئین آبزیان در شرایط اقلیمی کشور، کم‌آب‌بر محسوب می‌شود و رفتن به سمت آبزی‌پروری در منابع پایدار به ویژه در حوزه دریا یکی از استراتژی‌های مهم در تامین امنیت غذایی است.

حسینی با یادآوری وجود ۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی در کشور خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم از این نوار ساحلی به عنوان یک پایه زیستی برای تولید پروتئین آبزیان استفاده کنیم.

وی افزود: در گام اول مطالعات برای امکان تولید ۴.۶ میلیون تنی پرورش ماهی در قفس انجام شده است، در برنامه هفتم توسعه، تولید ۵۰۰ هزار تن ماهی در قفس پیش‌بینی شده که حدود ۳۱۷ هزار تن در آب‌های جنوب، ۱۶۳ هزار تن در آب‌های شمال و ۱۲۰ هزار تن هم در آب‌های داخلی انجام خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید آبزی در سال گذشته به ۵.۵ میلیون تن رسید، پرورش ماهی در قفس یک صنعت نوپایی است و با تکنولوژی تولید قفس در دریا و ایجاد ۱۲ هزار هکتار سایت پشتیبانی به سمت تولید در قفس پیش خواهیم رفت.

وی ادامه داد: بکارگیری تجربه، تخصص و آموزش و ترویج در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

حسینی افزود: سازمان شیلات ایران به طور کامل از این صنعت حمایت خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha