۱۲ تیر ۱۴۰۲، ۱۰:۲۹
کد خبرنگار: 3118
کد خبر: 85158169
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

موتور سیکلت سواران عامل ۶۰ درصد تصادف‌های رانندگی اصفهان هستند
عکس تزئینی است

اصفهان -ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان سهم موتور سواران در تصادفات ۲ ماه گذشته در سطح شهر اصفهان را حدود ۶۰ درصد تمامی سوانح ارزیابی کرد.

سرهنگ محمدرضا محمدی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: موتورسواران شهر اصفهان همیشه حادثه‌آفرین بوده‌اند و در ۲ ماه گذشته، سهم ۵۹.۶ درصدی در تصادفات داشته‌اند و ۳۱ موتور سوار نیز در سوانح جان باخته اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

رییس پلیس راهور اصفهان در پاسخ به اینکه چه اقداماتی برای کاهش تصادفات در بزرگراه‌ها و جلوگیری از ورود موتورسیکلت‌سواران انجام شده است،تصریح کرد: کنترل از طریق دوربین‌های ثبت تخلف و ارسال پیامک به مالکان پلاک ،برای جلوگیری از ورود موتورسیکلت‌سواران به بزرگراه‌ها انجام شده است.

وی ادامه داد: البته برخورد قاطع و بدون اغماض با تخلفات موتورسیکلت سواران به صورت محسوس و نامحسوس انجام می شود و توقیف و انتقال موتورسیکلت‌های متخلف به پارکینگ نیز صورت می‌گیرد.

وی با تاکید به رعایت قوانین به خصوص برای موتورسیکلت‌سواران دارای سرنشین، اضافه کرد: علت اصلی در تصادفات با موتورسیکلت۳۷.۵ درصد عدم توجه به جلو و ۳۴.۵ درصد عدم رعایت حق تقدم گزارش شده است.

رییس پلیس راهور اصفهان بیان داشت: برخورد پلیس با تخلفات حادثه ساز موتورسیکلت سواران از قبیل سرعت،سبقت و عبور از چراغ قرمز در ۲ ماه گذشته ۸۵ درصد افزایش داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha