۱۰ تیر ۱۴۰۲، ۲۱:۳۵
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 85156949
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تحریم کالاهای سوئدی ترند اول توییتر در پاکستان شد

اسلام‌آباد - ایرنا - همزمان با ادامه محکومیت‌ها علیه اقدام شیطانی سوزاندن قرآن در سوئد و موج انزجار از این عمل شنیع در جهان اسلام، هشتگ "تحریم کالاهای سوئدی"  در پاکستان به ترند اول تبدیل شد.

به گزارش شنبه شب ایرنا، ترند علیه سوئد و تشدید اقدامات اسلام ستزی در غرب نشانه خشم شهروندان پاکستان و کاربران صفحات اجتماعی در این کشور به خاطر تداوم اقدامات موهن علیه مقدسات اسلامی با حمایت دولت‌های غربی است.

عبدالعلیم خان سیاستمدار ارشد و رئیس حزب استحکام پاکستان پویش تحریم کالاهای سوئدی را در شبکه اجتماعی توییتر را آغاز کرد و پس از آن هشتگ تحریم کالاهای سوئدی به ترند اول در پاکستان تبدیل شد.

کاربران توییتر در پاکستان با اعلام انزجار از همراهی پلیس در سوئد با عامل توهین به قرآن، نوشتند که دولت سوئد با سکوت مقابل توهین به مقدسات اسلامی مرتکب اقدام شرم آور شده است و ما آن را بشدت محکوم می‌کنیم.

دستگاه دیپلماسی ، رهبران و مقامات دولتی و نیروهای سیاسی و مذهبی پاکستان تکرار اقدام شیطانی سوزاندن قرآن کریم در سوئد را محکوم و خواستار اقدام موثر جامعه جهانی از جمله سازمان ملل برای پاسخگو کردن دولت‌های مسوول در تشدید اسلام ستیزی و جنایتکاران دخیل در توهین به کتاب آسمانی قرآن شدند.

وزارت خارجه پاکستان پنجشنبه گذشته با محکومیت اقدام شنیع و شیطانی بی حرمتی به کتاب آسمانی مسلمانان قرآن در سوئد این اقدام را مغایر با آزادی بیان دانست و از جامعه جهانی خواهان گام‌های موثر علیه اسلام ستیزی شد.

دو هفته پس از آنکه دادگاه تجدیدنظر سوئد ممنوعیت اعلام شده توسط پلیس این کشور را برای تظاهراتی که برای سوزاندن قرآن سازماندهی شده بود رد کرد، پلیس مجوز تظاهراتی را صادر کرد که برگزارکننده این تظاهرات روز چهارشنبه گذشته مصادف با عید قربان مسلمانان، یک نسخه از قرآن را سوزاند.

در سال‌های اخیر برخی از کشورهای اروپایی و به خصوص اسکاندیناوی صحنه تعدی و هتک حرمت مقدسات مسلمانان بوده است. در سایه حمایت پلیس سوئد، راست گرایان افراطی اقدام به آتش زدن قرآن کریم کرده و اعتراض‌های مسلمانان نیز با سرکوب روبرو شده است.‌

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha