۱۱ تیر ۱۴۰۲، ۸:۱۳
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 85156670
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

میزان بازدید از بناهای تاریخی گیلان ۲ برابر شده است

رشت - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: بازدید از میراث فرهنگی و بناهای تاریخی استان در سه ماهه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

ولی جهانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس آمار اعلام شده نزدیک به ۵ میلیون نفر از میراث فرهنگی و بناهای تاریخی استان‌ بازدید کرده‌اند.
وی اظهار کرد: طی این مدت آمار ورود خودرو به استان ۴۲ درصد، ورود گردشگران ۶۵ درصد و میزان اقامت در مراکز اقامتی ثابت و موقت استان ۵۳ درصد رشد داشته است.
جهانی گیلان را دارای جایگاه نخست در برگزاری رویدادها در کشور عنوان کرد و گفت: این استان به لحاظ توانمندی‌ها و قابلیت‌های گردشگری، تاریخی و طبیعی، زیرساخت‌های خوبی در حوزه برگزاری رویدادهای فرهنگی دارد.
این مسئول از برگزاری بیش از ۳۰۰ رویداد فرهنگی و هنری در استان در سه ماه امسال خبر داد و اضافه کرد: با توجه به بررسی ورودی سفر در سال گذشته اداره کل‌میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اجرای حدود ۳۰۰ رویداد فرهنگی، جشنواره و همایش در این مدت در ماندگاری بیش از ۲۲ میلیون نفر- شب در گیلان عملکرد مثبتی داشته است.
جهانی، با تاکید بر لزوم احیای فرهنگ‌ها و سنت‌ها در کنار پرداختن به توانمندی‌های روز اضافه کرد: استمرار رویدادها بمنظور احیای فرهنگ و ایجاد نشاط اجتماعی در استان گیلان در اولویت اداره کل قرار دارد.
وی، با اشاره به اثرگذاری رویدادهای فرهنگی و هنری در ابعاد مختلف افزود: رویدادهای فرهنگی و هنری منجر به توسعه صنعت گردشگری در استان گیلان شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان ادامه داد: همزمان با آغاز تعطیلات تابستانی و با توجه به اینکه گیلان یکی از مقاصد پرتردد گردشگری کشور است اکیپ‌های مشترک برای بازدید از خدمات رفاهی و بین راهی استان تشکیل شده و تاکنون ۲۵۰ واحد مرکز خدمات رفاهی شناسایی شده‌اند.
جهانی افزود: با توجه به ظرفیت‌های ویژه استان گیلان در مبحث گردشگری، جذب توریسم و ورود میلیون‌ها گردشگر به استان، این اداره کل در این راستا نسبت به برنامه‌ریزی لازم به منظور افزایش ماندگاری سفر در استان اقدام می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha