استاندار: زمینه اجرای قانون جوانی جمعیت در فارس فراهم شود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس از مدیران دستگاه های اجرایی خواست که زمینه اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در این استان را فراهم کنند.

به گزارش شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه در شورای هماهنگی ثبت احوال استان در شیراز افزود: آمارهای مربوط به کاهش ازدواج، افزایش طلاق و تاخیر در فرزندآوری نشان دهنده‌ کم توجهی به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است که می‌بایست زمینه‌های اجرای آن و عمل به مُرّ این قانون در تمام سازمان‌ها فراهم شود.

او اظهار کرد: متولی اصلاح وضع موجود مدیران کل دستگاه‌ها و نهادهای استانی هستند و هر کدام باید به سهم خود نسبت به اصلاح وضع موجود اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه همه نهادها باید پای کار اجرای قانون صیانت از جمعیت باشند، گفت: کارنامه عملکردی همه سازمان‌ها در خصوص اجرای این قانون به شکل ماهانه برای دستگاه‌ها ارسال شود و علت عدم اجرای کامل و صحیح آن نیز مطالبه شود.

استاندار: زمینه اجرای قانون جوانی جمعیت در فارس فراهم شود

ایمانیه اظهار کرد: قطعا اجرای صحیح قانون جوانی جمعیت مشوقی اثرگذار و اصلی برای خانواده‌ها در حوزه فرزندآوری است.

وی در بحث نامگذاری فرزندان توسط خانواده ها نیز بیان کرد: الگوها و افتخارات ملی و مذهبی فراوانی در تاریخ و گذشته ایرانیان وجود دارد که می‌توان برای نامگذاری فرزندان انتخاب شود.

استاندار فارس همچنین بر ضرورت هوشمندسازی در ارایه خدمات ثبت احوال تاکید کرد و افزود: با صدور الکترونیکی اسناد ولادت و وفات و سایر امور مربوط با حوزه ثبت احوال، علاوه بر شفافیت، تسریع در انجام امورات مردم را شاهد خواهیم بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha