هفت‌هزار فرصت شغلی در بخش صنعت استان سمنان ایجاد شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۲۱۷ پروانه بهره‌برداری برای واحدهای تولیدی استان طی یکسال گذشته با ایجاد هفت هزار و ۱۰۹ نفر فرصت شغلی صادر شد.

یادگار احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت دهه تولید و تجارت ابراز کرد: پروانه بهره‌برداری برای ۲۱۷ واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری پنج هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان در استان سمنان طی یکسال گذشته صادر شد.

وی بیان کرد: سرمایه‌گذاری ۱۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی در کل بخش صنعت استان سمنان موجب اشتغالزایی برای ۶۰ هزار نفر شده است.

وی افزود: طبق آخرین گزارش‌ها، ۲ هزار و ۲ واحد صنعتی در استان سمنان مستقر است که فعالیت این واحدها منجر به اشتغالزایی ۶۰‌ هزار نفر شده است.

احمدی تصریح کرد: ۴۴۴ جواز تاسیس برای واحد تولیدی طی یکسال گذشته با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۹ هزار و ۶۸۷ میلیارد تومان در استان سمنان صادر شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ایجاد ۹ هزار و ۲۸ فرصت شغلی با راه‌اندازی ۴۴۴ واحد تولیدی که سال گذشته جواز تاسیس در استان سمنان گرفتند ، پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته افزایش ظرفیت بالای ۳۰ درصد در ۱۶۱ واحد صنعتی استان سمنان محقق شد، اظهار کرد: طرح صنعتی و معدنی همزمان با دهه تولید و تجارت و روز صنعت و معدن در استان افتتاح می شوند که با بهره‌برداری از این واحدها برای حدود یکهزار نفر شغل مستقیم ایجاد می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بهره‌برداری از ۹ طرح صنعتی و معدنی استان سمنان با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان همزمان با دهه تولید و تجارت برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، با مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دهم تیرماه هر سال به عنوان «روز صنعت و معدن» نامیده شده و گرامی داشته می‌شود و سال گذشته به ابتکار وزارت صمت، از روز یک تیرماه که مصادف با روز اصناف بود تا روز دهم تیرماه (روز صنعت و معدن) به عنوان دهه «تولید و تجارت» نامگذاری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha