ریزش ۲۵درصدی قیمت آپارتمان در پردیس/ شناسایی واحدهای خالی در پردیس

تهران- ایرنا- سرپرست شرکت عمران پردیس با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی قیمت آپارتمان در منطقه پردیس، گفت: قیمت هر آپارتمان در این شهر حدود ۵۰۰ تا یک میلیارد تومان طی یک ماه گذشته افت داشته است.

خلیل محبت‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اعلام اینکه در یک ماه گذشته ۱۰۰ بنگاه املاک غیرمجاز در پردیس شناسایی شد، اظهار داشت: از این تعداد تاکنون ۵۷ بنگاه پلمب شده است که شناسایی و پلمب بنگاه‌های فاقد مجوز موجب شده تا قیمت آپارتمان در این منطقه ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش یابد.

وی با اشاره به تداوم روند شناسایی بنگاه‌های غیرمجاز، افزود: موقعیت خاص پردیس از جمله خوش آب وهوا بودن آن سبب شده بود تا شاهد سوداگری در بخش مسکن در آن باشیم، این در حالی است که تمام عزم خود را جزم کرده تا جلوی این اقدامات گرفته شود و در مجموع تا امروز شاهد کاهش قیمت مسکن در این منطقه شده است.

انجام معاملات صوری در بنگاه‌های فاقد مجوز

سرپرست شرکت عمران پردیس به اقدامات خلاف قانون بنگاه‌های فاقد مجوز اشاره کرد و گفت: چند نفر به عنوان مثال در این بنگاه‌ها نشسته و بدون اینکه بین آنه قراردادی منعقد شود، واحدها را بین خود رد و بدل کرده و در نهایت در یک خرید و فروش صوری مبلغ زیادی به قیمت آن آپارتمان افزوده می‌شد.

محبت‌خواه با بیان اینکه روند شناسایی این بنگاه‌ها و برخورد با آنها به صورت جدی ادامه‌دار خواهد بود، تصریح کرد: شناسایی واحدهای خالی از دیگر اقدامات در راستای ساماندهی بازار مسکن است که به همین منظور هر دو تا سه روز حدود هزار خانه خالی را پس از ثبت شناسه و کدملی به امور مالیاتی ارسال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه طی یک ماه گذشته حدود سه هزار و ۵۰۰ خانه خالی شناسایی شد، گفت: دیگر اجازه سوداگری در بازار مسکن پردیس را نخواهیم داد.

خبرگزاری ایرنا در اواخر خرداد ماه گزارشی را با عنوان افت ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومانی قیمت آپارتمان در پردیس را منتشر کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha