۴۹ سری جهیزیه به ارزش هشت میلیارد تومان بین نوعروسان بسطام توزیع شد

شاهرود - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بسطام گفت: ۴۹ سری جهیزیه به ارزش هشت میلیارد و ۸۵ میلیون تومان طی سال ۱۴۰۱ بین نوعروسان زیر پوشش این نهاد توزیع شد.

مهدی عرب اسدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این سری از جهیزیه‌ها شامل پنج قلم کالای اساسی از جمله یخچال، اجاق گاز، تلویزیون، لباسشویی و جاروبرقی بود.

وی با اشاره به اینکه ارزش هر سری جهیزیه اهدایی ۱۶۵ میلیون تومان است، ادامه داد: به ۱۶ نفر از تازه‌دامادهای تحت پوشش این اداره نیز مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان به ازای هر نفر ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض شد.

عرب اسدی با بیان اینکه ۱۸۵ قلم کالای اساسی طی سال گذشته به مددجویان این اداره اهدا شد، ابراز کرد: این کالاها شامل بخاری، آبگرمکن، یخچال و کولر به ارزش ۶۷۴ میلیون تومان بین خانواده‌های کم‌برخوردار تحت پوشش توزیع شد.

۴۹ سری جهیزیه به ارزش هشت میلیارد تومان بین نوعروسان بسطام توزیع شد

وی با بیان اینکه به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) نیز به نوعروسان زیر پوشش کمیته امداد در بسطام ۲۸ تخته فرش اهدا شد، ابراز کرد: ارزش هر تخته فرش معادل چهار میلیون تومان است که به نوعروسان تحت حمایت در شهرهای بسطام، مجن، کلاته‌خیج و روستاهای میغان، قهج، علی آباد، چهارطاق، قاسم آباد، زرگر و حسین آباد اهدا شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بسطام اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۵۵ قلم کالای ضروری زندگی شامل یخچال، کولر، ماشین لباسشویی و آبگرمکن، در مجموع به ارزش ۴۳۵ میلیون تومان، بین خانواده‌های تحت پوشش بخش بسطام توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه مددکاران این اداره سه روز در هفته با بازدید میدانی، مشکلات مددجویان را احصا می‌کنند، تصریح کرد: این اقلام بر اساس نیازسنجی میدانی، خریداری و بین خانواده‌های نیازمند و کم‌برخوردار توزیع می‌شود.

عرب با بیان اینکه این اداره با بهره‌مندی از ظرفیت حقوقدانان خیر و نیکوکار در راستای برطرف نمودن مشکلات و دعاوی حقوقی خانواده‌های تحت حمایت اقدام می‌کند، ابراز کرد: خدمات حقوقی به نیازمندان توسط سه وکیل پایه یک دادگستری هر هفته در این اداره به صورت رایگان انجام می‌شود.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بسطام به مشکلات حقوقی عدیده خانواده‌های تحت پوشش از جمله دعاوی طلاق، مهریه، ارث و همچنین معضل نداشتن مدارک هویتی اشاره کرد و گفت: کمبود جایگاه مشاوره حقوقی در ساختار سازمانی این نهاد، با همکاری حقوقدانان خیر، جبران می‌شود.

کمیته امداد امام خمینی (ره) بسطام یکهزار و ۴۶۹ خانوار معادل پنج هزار و ۲۶۱ نفر مددجو تحت پوشش دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha