استاندار آذربایجان غربی: توسعه شهر جدید گلمان در اولویت است

ارومیه - ایرنا - استاندار آذربایجان غربی با اشاره به لزوم رفع مشکلات شهر جدید گلمان گفت: باید این امر در دستور کار نهادهای مسوول قرار گیرد و برای بهبود وضعیت زندگی در این شهر تلاش شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدصادق معتمدیان عصر یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات شهر جدید گلمان افزود: مدیران دستگاه‌های مرتبط تلاش کنند تا مصوبات شهرستانی و مصوبات جلسه امروز در حوزه گلمان به زودی عملیاتی شود.

وی اضافه کرد: اقدامات خوبی در ماه‌های گذشته در راستای بهبود وضعیت گلمان انجام شده ولی باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه مدیریت شهر جدید گلمان در استان بوده و این امر، اجرای طرح های مختلف را تسریع می‌کند، ادامه داد: افق طرح این شهر که اسکان ۱۸۰ هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شده باید همواره مورد توجه مسوولان مربوطه باشد.

معتمدیان با تاکید بر اهمیت شتاب توسعه گلمان اظهار کرد: وجود جاده دسترسی مناسب از شهر ارومیه تا این شهر بسیار مهم است و نهادهای مسوول برای بهبود وضعیت جاده توجه ویژه داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی یادآور شد: باید زمینه‌ای فراهم شود تا مشکل تعاونی‌های مسکن رفع و ساخت و سازها در این شهر رونق گیرد.

به گزارش ایرنا، در این جلسه در خصوص مشکلات شهر جدید گلمان بحث و تبادل نظر شد.

همچنین استاندار آذربایجان غربی در پایان این نشست، از برخی نقاط شهر جدید گلمان بازدید کرد و با اهالی هم به گفت و گو نشست.

شهر جدید گلمان به مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار در ۱۲ کیلومتری شهر ارومیه واقع شده و با گسترش زیرساخت‌های شهری پذیرای جمعیتی بیش از ۱۷۸ هزار نفر است؛ البته در حال حاضر حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت در آن ساکن است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha