مرکز جدید تشخیص و درمان سالک در شیراز گشایش یافت

شیراز-ایرنا- مرکز جدید تشخیص و درمان سالک روز یکشنبه در آئینی با حضور رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر و جمعی از کارکنان این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان فارس؛ رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز گفت: با توجه به اهمیت کنترل بیماری سالک و همچنین به منظور رفاه حال بیماران در راستای اجرای طرح تکریم ارباب رجوع و ارایه خدمات بهتر، مرکز جدید تشخیص و درمان بیماری سالک به بهره برداری رسید.

دکتر «علیرضا شریعتی» افزود: در این مرکز، خدمات ویزیت بیماران از سوی پزشک و انجام آزمایش تشخیص سالک و انواع روش های درمان از جمله کرایوتراپی از سوی کارشناسان با تجربه به صورت رایگان ارایه می شود.

وی تاکید کرد: شهروندان توجه داشته باشند در صورت مواجهه با هر گونه زخم یا ضایعه پوستی که بیش از ۱۰ روز طول کشیده است، برای تشخیص و در صورت تایید بیماری، استفاده از خدمات درمان رایگان سالک، به مرکز تشخیص و درمان سالک مراجعه کنند.

بیماری سالک یا لیشمانیوز (Leishmaniasis)، بیماری انگلی است که توسط انگلی به نام لیشمانیا (Leishmania) که در پشه های خاکی آلوده زندگی می کند، ایجاد می شود، پشه های خاکی، حامل انگل هایی هستند که در محیط های گرمسیری و نیمه گرمسیری زندگی می کنند .

کانون‌های اصلی بیماری سالک در ایران، استان‌های سیستان و بلوچستان، اصفهان، سمنان، یزد، خوزستان، هرمزگان، فارس، گلستان و بوشهر هستند و معمولا بین سه تا ۱۲ ماه بعد از گزش، علائم اولیه بیماری آشکار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha