سفارت چین در روسیه: مسکو آرام است

۳ تیر ۱۴۰۲، ۱۶:۳۸
کد خبر: 85150022
سفارت چین در روسیه: مسکو آرام است

تهران -ایرنا- سفارت چین در روسیه وضعیت پایتخت این کشور را آرام توصیف کرد و نوشت: ما وضعیت روستوف را لحظه به لحظه پیگیر خواهیم بود.

به گزارش ایرنا از روزنامه گلوبال تایمز، سفارت جمهوری خلق چین امروز شنبه (سوم تیر) درباره وضعیت کنونی روسیه اعلام کرد: فضا و وضعیت مسکو آرام است و ما خبرهای روستوف پس از ادعای رئیس واگنر مبنی بر تصرف سایت‌های نظامی را دنبال می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، «یوگنی پریگوژین» بنیان‌گذار و رییس گروه خصوصی نظامی واگنر روز جمعه بدون ارائه شواهدی مدعی شد که ارتش روسیه ۲ هزار نفر از نیروهای واگنر را به قتل رسانده است.

وی گفت: یک حمله راکتی به اردوگاه‌های گروه واگنر انجام شد. افراد زیادی قربانی شده‌اند. به گفته کسانی که شاهد حمله بودند این راکت از پشت جبهه یعنی توسط نیروهای وزارت دفاع فدراسیون روسیه شلیک شده بود.

رئیس واگنر اعلام کرد که نیروهای این گروه شبه‌نظامی از اوکراین وارد خاک روسیه شده و آماده هستند «تمام راه» را علیه ارتش روسیه طی کنند.

واگنر یک سازمان شبه‌نظامی روسی است که نیروهای آن در بسیاری از جنگ‌ها از جمله در نبرد دونباس برای مقابله با نیروهای اوکراینی حضور داشته‌اند.

به دنبال بیانیه واگنر، کاخ کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه از وضعیت گروه واگنر مطلع است و اقدامات لازم اتخاذ خواهد شد.

ولادیمر پوتین رییس جمهور امروز در نطقی تلویزیونی این شورش را خنجری از پشت بر پیکر روسیه، عنوان کرد و کنار گذاشتن اختلافاتی را که موجب سوء استفاده دشمنان می شود، خواستار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha