۳ تیر ۱۴۰۲، ۱۳:۵۶
کد خبر: 85149855
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

نمایندگان ۱۷ کشور اغلب اروپایی جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کردند

لندن – ایرنا – وزارت امور خارجه انگلیس از سفر هیات دیپلماتیک ۱۷ کشور اغلب اروپایی به شهر «ترمسعیا» واقع در کرانه باختری خبر داد تا مراتب اعتراض شدید و محکومیت خود را به جنایات صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان اعلام کنند.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای دولت انگلیس منتشر شد آمده است: نمایندگانی از اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایرلند، ژاپن، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، سوئد، سوئیس، یونان و بریتانیا، از جامعه فلسطینی در ترمسعیا بازدید کردند تا ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان حملات شهرک نشینان (صهیونیستی) در ۲۱ ژوئن، خشونت‌های صورت گرفته را به شدیدترین وجه ممکن محکوم کنند.

بر اساس این بیانیه، دیپلمات‌ها طی گفت‌وگو با فلسطینیان، در جریان خشونت‌های وحشتناک شهرک‌نشینان (صهیونیستی) قرار گرفته و ضمن بازدید از چندین خانه آسیب دیده، با خانواده‌های داغدیده ملاقات کردند.

در بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس آمده است: خشونت شهرک‌نشینان در سراسر کرانه باختری طی روزهای اخیر منجر به کشته شدن یک فلسطینی، زخمی شدن بیش از ۱۲ فلسطینی و خسارات زیادی به اموال و وسایل نقلیه شده است. این بیانیه با تاکید بر اینکه «هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان هیچ توجیهی ندارد» خواستار توقف جنایات بیشتر صهیونیست‌ها شد.

در بخش دیگری از بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس درباره تبعات تصمیم غیرقانونی رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک‌سازی‌ در کرانه باختری هشدار داده شده و آمده است که این اقدام «خطر تشدید تنش‌ها را افزایش می‌دهد، و راه حل (تشکیل) دو کشور (فلسطین و اسرائیل) را تضعیف می‌کند».

وزارت امور خارجه انگلیس تصریح کرد: اسرائیل به‌عنوان قدرت اشغالگر باید اطمینان حاصل کند که مسئولان (جنایات صورت گرفته) به دست عدالت سپرده می‌شوند و اقدامات پیشگیرانه برای اطمینان از برداشتن گام‌های پیشگیرانه در جهت حمایت از جوامع فلسطینی انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، شهرک نشینان تندرو و مسلح صهیونیست به تازگی در ادامه وحشیگری خود به شهرک ترمسعیا در شمال شرقی شهر رام الله، در کرانه باختری یورش برده و به آتش زدن خودروها و منازل فلسطینی‌ها اقدام کردند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در این درگیری‌ها، عمر قطین جوان ۲۷ ساله در حین مقابله و مبارزه با شهرک نشنیان به شهادت رسید و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

حسام زملط سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین ساعاتی پیش با انتشار یک پیام ویدیویی نسبت به وخامت اوضاع در کرانه باختری هشدار داد.

وی گفت: من در شرایطی با شما صحبت می‌کنم که وضعیت در فلسطین اشغالی به مرحله خطرناک و مرگباری رسیده است. شبه‌ نظامیان اسرائیلی در سراسر سرزمین‌های اشغالی در حال وحشی‌گری هستند. آن‌ها زندگی مردم (فلسطین) را به آتش کشیده‌ و طی روزهای گذشته یک فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند.

وی حملات صهیونیست‌ها را اقدام تروریستی نامید و خطاب به سران کشورها و رسانه‌های غربی گفت: شرم بر شما باد که در چنین شرایطی سکوت اختیار کرده‌اید. این اقدامات بر اساس قوانین بین‌المللی جنایات جنگی است. اسرائیل باید پاسخگو باشد در غیر اینصورت جنایات آن‌ها تمامی ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha