۳۱ خرداد ۱۴۰۲، ۲۰:۲۶
کد خبرنگار: 1287
کد خبر: 85147704
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش‌سوزی سه نقطه جنگلی بازفت کوهرنگ مهار شد

۳۱ خرداد ۱۴۰۲، ۲۰:۲۶
کد خبر: 85147704
آتش‌سوزی سه نقطه جنگلی بازفت کوهرنگ مهار شد
عکس آرشیوی است

شهرکرد-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری از حریق سه نقطه در جنگل‌های بلوط بازفت کوهرنگ خبر داد و گفت: در این حوادث به درختان بلوط آسیبی نرسیده است و زیرآشکوب جنگل سوخته شدند که اکنون این حریق مهار شد.

اصغر احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این سه مورد آتش‌سوزی، به تنه درختان آسیب نرسیده و خسارت به جنگل وارد نشد.

به گفته وی، این حادثه در سه نقطه جنگلی دره شور بازفت بین روستای مورز و چمن‌گلی رخ داده است که با همکاری دهیاران، مردم، بخشداران، نیروی انتظامی، یگان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست آتش مهار شده است.

وی افزود: کارشناسان منابع طبیعی برای برآورد مساحت عرصه که دچار حریق شده و میزان خسارت به منطقه اعزام شدند.

احمدی‌ از همکاری مدیریت بحران و همچنین پیگیری استاندار از زمان بروز حادثه تشکرد کرد و گفت: علت این حادثه از سوی کارشناسان در دست پیگیری است.

وی از مردم استان خواست تا هرگونه تخلف در رابطه با جنگل‌ها و مراتع را با استفاده از سامانه ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد جنگل و مرتع و یا اطلاع به یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان‌ها گزارش دهند.

به گزارش ایرنا، هم‌اکنون ۷۴۰ هزار هکتار وسعت استان شامل جنگل‌ها و مراتع متراکم و نیمه متراکم با تراکم پوشش بیش از ۲۵ درصد در شرایط بحرانی آتش‌سوزی قرار دارد که با اجرای طرح پهنه‌بندی و تعیین مناطق دارای خطر آتش‌سوزی بالا و تعیین این مناطق عوامل تسریع و وسعت سطح آتش‌سوزی را مدیریت و موجب کاهش خسارت به منابع طبیعی خواهد شد.

یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع و جنگل‌ها پوشش داده است که رقمی معادل ۸۶.۵ درصد از سطح این استان را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha