۳۱ خرداد ۱۴۰۲، ۱۵:۲۴
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 85147459
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ظرفیت شهرستان ها برای جمع آوری آراء انتخابات شناسایی شود

کرج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: شناسایی ظرفیت های موجود شهرستان های این استان برای محل های مناسب تجمیع آراء انتخابات پیش رو مجلس شورای اسلامی ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، "مرتضی ولی پوری" روز چهارشنبه در نشست پایش مسایل برگزاری انتخابات استان البرز افزود: تعامل و هماهنگی تنگاتنگ میان تمامی عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی و انتظامی، بکارگیری تمام ظرفیت های رسانه ای، برگزاری دوره های آموزشی از دیگر موضوعات مورد تاکید در این زمینه است.

وی بیان کرد: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری برگزاری انتخابات بر اساس چهار مؤلفه مهم «امنیت، رقابت، سلامت و مشارکت» استوار است که باید از نقطه آغاز تا پایان انتخابات، سرلوحه اقدامات فعالان عرصه انتخابات باشد.

ولی پوری افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه مشارکت مدنی و سیاسی مردم استوار است در این راستا حضور فعال جریانات و احزاب سیاسی می تواند علاوه بر ایجاد نشاط سیاسی و اجتماعی به هم افزایی و مشارکت بالای مردم در پای صندوق های رای بینجامد.

ظرفیت شهرستان ها برای جمع آوری آراء انتخابات شناسایی شود

لزوم اظهارات سنجیده در بیانات و سخنرانی ها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم اظهارات منطقی و سنجیده از سوی مسوولان شهرستان و استان تاکید کرد و گفت: در بیان اظهارات نباید فرآیند تعامل را با تداخل اشتباه بگیریم.

ولی پوری ادامه داد: شایسته است خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی که در قالب سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه نسبت به رسیدگی به امورات مردم خدمت می کنند این مهم را بیش از پیش مدنظر قرار دهند تا رسانه های معاند که همواره با ایجاد برخی شائبه ها، به شایعات دامن می زنند از این خلاءها برای تحریف افکار عمومی استفاده نکنند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: وظیفه ذاتی وزارت کشور است که هر شخصی که مورد وثوق نظام باشد و در چارچوب قانون عمل کرده و مورد تایید مراجع ذیصلاح قرار گیرد، در سلامت و امنیت کامل نسبت به برگزاری انتخابات اقدام کند.

قدرت تشخیص مردم از خدمتگزاران واقعی بالاست

وی با اشاره به اینکه ملت ایران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون اثبات کرده است پای آرمان های والای نظام و انقلاب ایستاده اند، گفت: مردم به خوبی می توانند خدمتگزاران واقعی را از سایرین تشخیص دهند بنابراین آنچه حائز اهمیت است اینکه فرمانداران با پایش مسائل و مشکلات برگزاری انتخابات ادوار گذشته به لحاظ زیرساختی، شناسایی عوامل اجرایی با تجربه و امین و سایر عوامل تعیین کننده در برگزاری انتخابات را رصد کرده و نسبت به ارائه راهکارهای کارشناسی اقدام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به قانون انتخابات از معاونین فرماندار خواست با مطالعه دقیق کتاب قانون انتخابات اطلاعات خود را بروز کرده و از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی استان و شهرستان ها نیز بر اساس ماده ۱۱ قانون انتخابات استفاده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha