راه مجاهدان شهید ادامه دارد/ مسئولان خودشان را با چمران‌ها و سلیمانی‌ها بسنجند 

تهران-ایرنا-دبیر شورای نگهبان گفت: هرکسی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت دارد باید خودش را با الگوهایی مانند شهید چمران بسنجد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در جلسه روز چهارشنبه این شورا با گرامیداشت سالروز شهادت امام جواد (ع) اظهار داشت: تبیین فرهنگ انتظار و پاسخ به شبهات مهدویت از اقدامات مهم امام جواد (ع) بود. آن حضرت هم با سیره عملی، هم با نامه‌هایی که نگاشتند و هم با احادیثی که بیان فرمودند در راستای تبیین فرهنگ انتظار قدم برداشتند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به نامه امام جواد(ع) به یکی از یارانش به نام علی بن مهزیار که از اصحاب امام رضا (ع)، امام جواد (ع) و امام هادی (ع) بود، گفت: ایشان در آن نامه از خواص با بصیرتی که در طول تاریخ وظیفه خود را به درستی انجام می‌دهند، قدردانی کردند.

توصیه به مطالعه دستنوشته‌های چمران

وی به سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران نیز اشاره کرد و بیان داشت: ایشان مجاهدی عارف و مصداق هجرت فی‌ سبیل‌الله بود. شهید چمران نشان داد نعمت‌های دنیوی اگر عامل تقرب به خداوند نباشند، ارزش دل بستن ندارند.

آیت‌الله جنتی عنوان کرد: در طول تاریخ خیلی کم هستند کسانی که جهاد را بخشی از زندگی عارفانه خود قرار داده باشند و شهید چمران از این معدود انسان‌هاست.

وی با بیان اینکه حیف است جوانان ما با دست‌نوشته‌های شهید چمران مانوس نباشند، خاطرنشان کرد: شیفتگی و عشق شهید چمران به خداوند در دست‌نوشته‌ها و بخصوص وصیت‌نامه او قابل مشاهده است.

دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: وصیتنامه عارفانه شهید سلیمانی و جهاد و شهادت عظیم این شهید نشان داد راه مجاهدانی مانند شهید چمران در این سرزمین ادامه دارد.

آیت‌الله جنتی تصریح کرد: هرکسی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیت دارد باید خودش را با الگوهایی مانند شهید چمران بسنجد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha