۳۰ خرداد ۱۴۰۲، ۱۵:۵۲
کد خبر: 85146442
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

شناسه ملی ۸۰۰ هزار شرکت صوری تعلیق شد

۳۰ خرداد ۱۴۰۲، ۱۵:۵۲
کد خبر: 85146442
شناسه ملی ۸۰۰ هزار شرکت صوری تعلیق شد

تهران - ایرنا - رئیس دبیرخانه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: شناسه ملی ۸۰۰ هزار شخص حقوقی شامل شرکت‌های ثبت شده در مراجع ثبت شرکت‌های سراسر کشور، شرکت‌های ثبت شده در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی، تشکل‌ها، مؤسسات غیرتجاری و سایر اشخاص حقوقی که اطلاعات اقامتگاه آن‌ها در پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی قابل شناسایی نبود، تعلیق شد.

به گزارش ایرنا از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پریسا نجفی اظهارداشت: این اشخاص حقوقی که تاکنون نسبت به اصلاح و به‌روزآوری اطلاعات خود اقدام نکرده‌اند، به عنوان شرکت صوری شناسایی و شناسه ملی آنها تعلیق شده است.

وی افزود: این اقدام در اجرای سند تحول و تعالی قوه قضائیه، قانون ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد و آیین نامه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی و نیز سایر قوانین و مقررات از جمله قانون مبارزه با پولشویی و آیین‌نامه مربوطه و قانون مدیریت داده‌ها و اطلاعات ملی و پیرو درج اطلاعیه در جراید و وب سایت‌ها صورت گرفته و شناسه ملی اشخاصی که پس از ارائه مهلت لازم نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام نکرده‌اند تعلیق شد.

نجفی اظهار داشت: همچنین در بخشنامه‌ای به همه دستگاه‌های اجرایی نیز که اطلاعات خود را در پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی به روز رسانی نکرده‌اند، فرایند اصلاح اطلاعات اعلام شده و پیرو آن حدود ۲ هزار شخص حقوقی شامل وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های دولتی، اطلاعات خود را به روز رسانی کرده‌اند و شناسه ملی برخی از آن‌ها نیز که ترتیب اثر نداده‌اند تعلیق شده است.

براساس این گزارش، اشخاص حقوقی که شناسه ملی آنها تعلیق شده و امکان دریافت خدمات را ندارند، برای رفع تعلیق و فعال سازی مجدد شناسه ملی باید به سازمان‌های ثبت کننده خود مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha