طالبان: تداوم تحریم‌ها مانع سرمایه‌گذاری خارجی در افغانستان شده است

تهران- ایرنا - سرپرست وزارت اقتصاد طالبان در دیدار با نماینده ویژه ژاپن در امور افغانستان گفت تداوم تحریم‌ها بر سیستم‌های بانکی و اقتصادی و مسدود کردن سرمایۀ ارزی افغانستان از سوی سازمان ملل‌ متحد، وضعیت اقتصادی این کشور را متاثر کرده و سبب بروز مشکلات در عرصه سرمایه‌گذاری خارجی شده‌ است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از خبرگزاری صدای افغان (آوا) دفتر مطبوعاتی وزارت اقتصاد طالبان با نشر اطلاعیه ای اعلام کرد قاری دین‌محمد حنیف، سرپرست این وزارتخانه با کانوشکا ناگاواکا، نماینده ویژۀ دولت ژاپن در امور افغانستان دیدار کرد.

سرپرست وزارت اقتصاد حکومت طالبان گفت: "تداوم تحریم‌ها بر سیستم‌های بانکی و اقتصادی و مسدود کردن سرمایۀ ارزی افغانستان از سوی سازمان ملل متحد، وضعیت اقتصادی کشور را متاثر و فعالیت‌های تجاری ما با کشورهای جهان را کمرنگ کرده و سبب بروز مشکلات در عرصۀ سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در افغانستان شده است. "

مقام طالبان افزود ژاپن با افغانستان مناسبات تاریخی و از دیر زمان همکاری‌های اقتصادی دارد و می‌تواند به عنوان کشوری دوست و همکار در رفع تحریم‌ها و آزاد سازی سرمایۀ ارزی افغانستان با سازمان ملل متحد و جامعۀ جهانی موثر باشد.

در این دیدار نمایندۀ ویژۀ دولت ژاپن در امور افغانستان در مورد فعالیت‌های خود در این کشور اطلاعاتی داد و گفت افغانستان با داشتن ظرفیت‌های اقتصادی و منابع انسانی می‌تواند مسیر توسعه اقتصادی خود را با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و همکاری‌های اقتصادی سازمان‌ها و کشورهای دوست بپیماید.

نمایندۀ ویژۀ دولت ژاپن در امور افغانستان، دستاوردهای عمده اقتصادی طالبان را طی دو سال، مهم ارزیابی کرد و در تطبیق پروژه‌های اشتغال‌زایی و توسعه از همکاری کشورش با وزارت اقتصاد طالبان اطمینان داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha