عضو مجمع تشخیص مصلحت نمایشگاه توانمندسازی محلات کم‌برخوردار سمنان را افتتاح کرد

سمنان- ایرنا- نمایشگاه توانمندسازی و تحول اجتماع‌محور، محلات کم‌برخوردار استان سمنان در قالب طرح ۲۰۲۰ روز دوشنبه در آستان مقدس امام‌زاده یحیی(ع) سمنان با حضور علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و جانشین وزیر کشور، سیده مهری موسوی معاون امور فرهنگی و اجتماعی بهزیستی کشور، و سیدمحمد رضا هاشمی استاندار سمنان، به مدت سه روز آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نمایشگاه توانمندسازی و تحول اجتماع‌محور، محلات کم‌برخوردار استان سمنان در قالب طرح ۲۰۲۰ امروز ۲۹ خرداد در آستان مقدس امام‌زاده یحیی(ع) سمنان به همت دستگاه‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، هلال احمر، سپاه قائم(عج)، آموزش فنی و حرفه ای، بیمه سلامت، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و قرارگاه شهید شاطری برپا شد.

طرح توسعه محلات کم‌برخوردار ۲۰۲۰ در واقع طرح محرومیت زدایی و توانمندسازی اجتماعی در ۲ هزار و ۲۰ محله کشور به ابتکار دولت سیزدهم است که در ۵۰ محله کم‌برخوردارِ شناسایی‌شده استان سمنان در حال اجرا است و نمایشگاه توانمندسازی و تحول اجتماع‌محور، محلات کم‌برخوردار استان سمنان در قالب طرح ۲۰۲۰ محله برپا شده است.

در استان سمنان ۵۰ محله کم برخوردار در ۱۲ شهر با همکاری چهار دستگاه اجرایی شامل کمیته امداد در قالب خانه امداد، هلال‌احمر در قالب خانه هلال، بهزیستی در قالب خانه بهزیستی و بنیاد برکت در قالب خانه احسان، در حال اجرا است.

نمایشگاه توانمندسازی و تحول اجتماع‌محور با ۱۶ غرفه در آستان مقدس امام‌زاده یحیی(ع) سمنان به مدت سه روز برای علاقه‌مندان به هنر صنایع دستی برپا شده است و در این نمایشگاه دست‌سازه‌های مددجویان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی عرضه می‌شود.

توانمندسازی افراد در محلات و کاهش آسیب های اجتماعی از اهداف اجرای طرح ۲۰۲۰ محلات کم‌برخوردار است و توانمندسازی و خدمت رسانی به جامعه هدف در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی ، علمی و آموزشی پیگیری می‌شود.

هماهنگی، همراهی، هم‌افزایی و همگرایی تمامی دستگاه‌های مرتبط برای ارتباط‌گیری با محلات کم‌برخوردار، توانمندسازی ساکنان محلات مورد هدف، جلب مشارکت مؤثر ذینفعان طرح، تقویت همبستگی محلات و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی، حفظ کرامت انسانی مددجویان و توان‌خواهان ساکن در محلات، جبران خسارت‌های وارده از ناحیه فقر و آسیب‌های اجتماعی، کمک به بازاجتماعی شدن افراد آسیب‌دیده و نیز تقسیم‌کار و حذف موازی‌سازی، از جمله اهداف اجرای طرح ۲۰۲۰ عنوان شده است.

بازدید از طرح محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اجتماعی ۲۰۲۰ محلات کشور در خانه احسان، محله ناسار و اسفنجان سمنان، حضور در حرم مطهر یحیی ابن موسی(ع) و زیارت مضجع شریف امامزاده و مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس شهرستان، حضور در همایش حرکت مبارک ۲۰۲۰ محله، حضور در نشست ستاد اجرایی ۲۰۲۰ محله، و شرکت در نشست شورای اداری استان در سالن مدیریت بحران استانداری، از برنامه های سفر یکروزه آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و جانشین وزیر کشور به سمنان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha