وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از درجه علمی بالایی برخوردار است

تهران- ایرنا- نماینده مسیحیان آشوری کلدانیان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از تجربه و درجه علمی بالایی برخوردار است.

شارلی انویه تکیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از بدنه و جنس جهاد کشاورزی است و مراتبی که طی کرده ابتدا کارشناسی سپس مدیریت و بعد معاون وزیر بوده و همچنین از درجات علمی بالایی برخوردار است.

وی ابراز امیدواری کرد که نیکبخت پس از احراز تصدی وزارت جهاد کشاورزی بتواند تصمیمات منطقی و عقلانی گرفته و از گرفتن تصمیمات خلق الساعه پرهیز کند.

انویه ادامه داد: با توجه به تجربیاتی که نیکبخت دارد و بحث کشاورزی از حساس ترین موضوعات کشور است امید است بتواند به نحو احسن جهاد کشاورزی را مدیریت کرده و کم و کسری‌ها را پوشش دهد.

نماینده مسیحیان آشوری کلدانی ایران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وزیر جهاد کشاورزی از بدنه جهاد کشاورزی است و امید است وزیر موفقی برای این وزراتخانه باشد.

به گزارش ایرنا ، نامه آیت‌الله سید ابراهیم رییسی به محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شواری اسلامی درباره معرفی "محمدعلی نیکبخت" به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در جلسه علنی روز سه شنبه (۲۳ خردادماه) هفته گذشته مجلس شورای اسلامی، اعلام وصول شد.

بر اساس اصل ۱۳۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، محمدعلی نیکبخت به عنوان وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی به همراه برنامه‌ها، سوابق آموزشی، علمی، پژوهشی، مدیریتی و رئوس برنامه‌های فوری و اولویت‌دار وی برای اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

محمدعلی نیکبخت متولد بویراحمد (یاسوج) مدیر ارشد اجرایی است، وی فعالیت‌های اجرایی و مدیریتی در رده‌های بالای وزارت جهاد کشاورزی از جمله معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، ریاست جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان و ریاست هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران داشته است.

سوابق آموزشی، علمی، پژوهشی، مدیریتی و برنامه‌های فوری و اولویت‌دار نیکبخت به پیوست نامه رئیس‌جمهور به رئیس مجلس ارسال شده است.

جلسه بررسی صلاحیت و برنامه‌های محمدعلی نیکبخت برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی روز سه شنبه ۳۰ خردادماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha