نیکبخت از تجربه کافی برای اداره وزارت جهاد کشاورزی برخوردار است

تهران- ایرنا- نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: نیکبخت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی فردی کاردان و کاربلد بوده و از تجربه کافی برای اداره این وزارتخانه برخوردار است.

اسماعیل حسین زهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن قدردانی از رئیس‌جمهور درباره پیشنهاد محمدعلی نیکبخت برای سکانداری وزارت جهاد کشاورزی، اظهارداشت: بر اساس شناختی که از این فرد و سوابق وی دارم قطعاً در وزارتخانه کارنامه درخشانی از خود بر جا خواهد گذاشت چرا که کارنامه مسوولیتی وی در پست‌های قبلی موفق بوده است.

وی افزود: امید که با روی کار آمدن نیکبخت در وزارت جهاد کشاورزی که آگاهی کاملی به این مجموعه دارد، موفقیت‌های زیادی حاصل شود.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دیدگاه مجلس این است که با اکثریت آرا به نیکبخت رأی دهد تا وی به‌عنوان وزیر جهادکشاورزی انتخاب شود.

وی ادامه داد: با توجه‌ به سوابق تخصصی و اقدامات خوبی که در پست‌های قبلی نیکبخت از خود برجای گذاشته و از آنجایی‌ که در این مسیر کار را از رده‌پایین شروع و در سیستم‌های مختلف جهادکشاورزی ورود کرده و تا زمانی که گام در معاونت وزارت‌ جهاد کشاورزی گذاشت، بنده به‌عنوان نماینده مجلس از وی حمایت کرده و خواهان تسریع در تعیین تکلیف این وزارتخانه هستم.

حسین زهی اظهار داشت: امید است که با حضور وی در وزارت‌ جهاد کشاورزی، آینده‌ای درخشان برای سیستان و بلوچستان رقم بخورد.

به گزارش ایرنا محمدعلی نیکبخت وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور برای وزارت جهاد کشاورزی است که در روستای دولت‌آباد منطقه‌ سیستان به دنیا آمد و از جمله جهادگران جهاد سازندگی است که پس از اخذ مدرک کارشناسی از دانشگاه شیراز به دهستان دلگان، یکی از محروم‌ترین نقاط استان سیستان و بلوچستان، عزیمت کرد و در آنجا منشأ خدمات شایانی بود.

نیکبخت به ترتیب در سمت مدیر جهاد سازندگی بخش نیکشهر - قصرقند، مدیر جهاد سازندگی چابهار، مدیر جهاد سازندگی زابل، مدیرعامل شرکت جهاد نصر سیستان و بلوچستان، معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی سیستان و بلوچستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان (دوره اول)، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، مجری طرح انتقال آب با لوله به ۴۶ هزار هکتار زمین‌های کشاورزی دشت سیستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان (دوره دوم)، رئیس هیئت‌مدیره شرکت مادرتخصصی تولید کشاورزی ایران، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستایی کشور، عضو شورای‌عالی پول و اعتبار کشور، دبیر ستاد مجری طرح خودکفایی گندم کشور، عضو شورای راهبردی وزارت جهاد کشاورزی، عضو ستاد تنظیم بازار کالای کشور، رئیس هیئت‌مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی ایران، تنظیم برترین برنامة پنج‌ساله‌ توسعه‌ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وزارت جهاد کشاورزی (برنامه پنجم) ایفای نقش کرده است.

نیکبخت در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۲۳ خردادماه مجلس شورای اسلامی طی نامه رییس جمهور به رییس مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی معرفی شد و جلسه رای اعتماد وی ۳۰ خرداد برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha