۲۸ خرداد ۱۴۰۲، ۱۷:۳۶
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 85140996
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده خواف در مجلس: نیکبخت گزینه مناسبی برای وزارت جهادکشاورزی است

تهران- ایرنا- نماینده شهرستان‌های خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: محمدعلی نیکبخت گزینه معرفی شده دولت، انتخابی مطلوب و مناسب برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی است.

حجت الاسلام اکبر احمدپور فدکی در گفت و گو خبرنگار ایرنا افزود: جهادی بودن، آشنایی با وزارت جهاد کشاورزی و شناخت کافی نسبت به بخش کشاورزی از جمله مولفه های موثر در کارآمدی نیکبخت برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی محسوب می شود.

وی ادامه داد: گزینه پیشنهادی دولت، برخوردار از چهره جهادی و به دلیل سابقه فعالیت در جهاد سازندگی و کشاورزی می تواند موجب تحول در این بخش شود.

نماینده خواف و رشتخوار در مجلس اظهار داشت: با توجه به سوابق وزیر پیشنهادی دولت در مسئولیت های مختلف در بخش جهاد کشاورزی در سطوح استانی و نیز وزارتخانه، وی با برنامه ها و ظرفیت های مختلف این وزارتخانه آشنایی کافی دارد و مانند افراد دیگری نیست که از بیرون وارد این حوزه شده اند و تا زمانی که با ظرفیت ها و استعدادهای آن آشنایی کافی پیدا کنند، زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد.

احمدپور فدکی اضافه کرد: بر این اساس نیکبخت، کارآمدی بیشتری نسبت به سایر افراد برای تصدی مسوولیت وزارت جهاد کشاورزی دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه وی مسوولیت‌های مختلفی در سازمان جهاد کشاورزی مناطق مختلف از جمله استان محروم سیستان و بلوچستان را داشته، اطلاعات دقیقی نسبت به وضعیت این بخش در کشور دارد.

این نماینده مجلس در خصوص همراهی مجلس انقلابی با دولت مردمی و لزوم تعیین تکلیف سریع وزارت جهاد کشاورزی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه به سوابق مدیریتی نیکبخت و از طرفی با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب که تاکید کردند نباید وزارتخانه ای تا مدت زیادی بدون وزیر باشد، همراهی لازم را با دولت در این زمینه خواهد داشت.

حجت الاسلام احمدپور ابراز امیدواری کرد که با همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دولت در رای اعتماد به نیکبخت، به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، این وزارتخانه بیش از این بدون وزیر نماند.

به گزارش ایرنا، محمدعلی نیکبخت وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی در رده های بالای این وزارتخانه از جمله معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، ریاست جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مشغول فعالیت بوده است.

نیکبخت در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۲۳ خردادماه مجلس شورای اسلامی طی نامه رییس جمهور به رییس مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی معرفی شد و جلسه رای اعتماد وی ۳۰ خرداد برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha