۲۳ خرداد ۱۴۰۲، ۱۴:۲۳
کد خبر: 85139187
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

کوهنورد قمی: بدون همراهی خانواده‌ امکان نداشت بام‌ دنیا را فتح کنم

قم_ایرنا_ کوهنورد قمی فاتح قله اورست گفت: اگر حمایت، پشتیبانی و همراهی همسر و خانواده‌ام نبود هرگز نمی‌توانستم قدم بر بام دنیا نهاده و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی را بر فراز آن برافراشته کنم.

روح الله کاظمی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به فتح دو قله مرتفع جهان در کمتر از ۲۴ ساعت و ثبت یک رکورد جدید ملی، با بیان اینکه با توجه به سختی و دشواری فتح قله‌های مرتفع جهان همراهی خانواده ضرورت دارد، یادآور شد: همراهی و حمایت همسر و خانواده عامل اصلی انگیزشی فتح قله اورست و لوتسه بود و بدون همراهی خانواده‌ام امکان کسب چنین موفقیتی ممکن نبود.

فاتح قله اورست اضافه کرد: برای فتح دو قله اورست و لوتسه هیچ وقت تلاش نکردم با فردی رقابت کنم بلکه تمام تمرکز خود را بر آنچه در ذهنم داشت، معطوف کرده بودم.

این کوهنورد قمی خاطرنشان کرد: بعنوان یک وکیل دادگستری معتقدم که روحیه محکم وکلا در رسیدن به خواسته‌های خود، عامل مهمی در فتح این دو قله بزرک و مرتفع جهان بود.

کوهنورد قمی: بدون همراهی خانواده‌ امکان نداشت بام‌ دنیا را فتح کنم

کاظمی با بیان اینکه تمرین هوشمندانه رمز اصلی در حفظ آمادگی جسمانی در صعود به قله‌های بالای ۸‌هزار متری است، تصریح کرد: شایسته مسوولان و تصمیم سازان عرصه ورزشی در کنار توجه به برخی از ورزش‌های مطرح، نگاهی نیز به این قبیل ورزش‌های افتخارآفرین برای کشور داشته باشند.

اسماعیل اسماعیل زاده رییس هیات کوهنوردی استان تهران نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، ابراز داشت: امسال ۱۴ نفر در مسیر صعود به دو قله ۸ هزار متری اورست و لوتسه جان خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: فتح قله‌های لوتسه و اورست معادل طلای جهانی و المپیک است و از این منظر بسیار برای اعتبار ورزشی کشور فاتح دو قله اورست و لوتسه در کمتر از یک روز است.

این کوهنورد قمی ۲۷ اردیبهشت ماه سال‌جاری موفق به فتح قله اورست شد.

کاظمی، همچنین رکورددار تنها کوهنورد ایرانی است که موفق به فتح دو قله اورست و لوتسه در کمتر از ۲۴ ساعت شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha