کاپیتان تیم ملی بسکتبال بانوان: حضور مربی خارجی، موجب پیشرفت تیم شده است/ صعود می‌کنیم

تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی بسکتبال بانوان با بیان اینکه حضور مربی خارجی موجب پیشرفت فنی این تیم شده است، گفت: توان موفقیت در کاپ آسیا و رسیدن به دیویژن A را داریم.

تینا عیساییان در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص تجربه حضور نخستین مربی خارجی تیم ملی بسکتبال بانوان که به‌تازگی هدایت تیم را بر عهده گرفته است، اظهار داشت: هر چند مربیان داخلی هم توانمند هستند، اما مربی خارجی آمده تا کمک‌ حال داخلی‌ها باشد.

وی ادامه داد: از زمان حضور مربی یونانی، پیشرفت‌ خوبی را در شاهد هستیم و شرایط تیم بهتر شده است. خوشبختانه همه تیم با یکدیگر هماهنگ هستند و حاشیه‌ای در تیم نداشته و نداریم.

عیساییان در پاسخ به این پرسش که آیا شانس موفقیت تیم با حضور مربی خارجی بیشتر شده است؟ تصریح کرد: در این مورد نمی‌توان با اطمینان صحبت کرد، ضمن اینکه نمی‌توان عملکرد مربیان داخلی را هم زیر سوال برد. تاکید می‌کنم مربی خارجی در کنار مربیان داخلی، تکمیل‌کننده همدیگر هستند. یعنی با کمک آنان، ما حتما صعود خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه تیم‌های قدرتمند اندونزی و مالزی حریفان کشورمان در دیویژن B کاپ آسیا هستند، گفت: پیش‌ از این مقابل آنها بازی کرده‌ایم و با شناختی که از حریفان داریم، توان رسیدن به موفقیت را خواهیم داشت.

کاپیتان تیم ملی بسکتبال بانوان: حضور مربی خارجی، موجب پیشرفت تیم شده است/ صعود می کنیم

کاپیتان تیم ملی بسکتبال بانوان، افزود: پیش از کاپ آسیا در مسابقات ویلیام جونز تایوان شرکت می‌کنیم. تورنمنت ویلیام جونز به دلیل حضور تیم‌های قدرتمند، سنگ محک مناسبی برای ارزیابی ما محسوب می‌شود. هدف ما این است تا به دیویژن A کاپ آسیا صعود کنیم.

عیساییان تاکید کرد: اعزام‌های متعدد و حمایت مناسب از تیم بانوان سبب می‌شود تا سطح فنی آنان بالاتر برود. در حال حاضر لیگ پخش زنده می‌شود و اگر این روند در مورد مسابقات بین‌المللی و برون‌مرزی هم صورت بگیرد تاثیر مستقیمی بر روحیه ورزشکاران و خانواده آنان خواهد داشت.

کاپیتان تیم ملی بسکتبال بانوان: حضور مربی خارجی، موجب پیشرفت تیم شده است/ صعود می کنیم

گفتنی است، تیم ملی بسکتبال بانوان برای نخستین‌بار شاهد حضور یک مربی خارجی است تا علاوه بر ارتقای سطح ورزشکاران، تجربه حرفه‌ای و کاری مربیان افزایش یابد.

النی کاپوچیانی سرمربی ۵۵ ساله یونانی، هدایت تیم بانوان کشورمان را برعهده دارد. او در عرصه قهرمانی و مربیگری، افتخارات متعددی را در کارنامه خود ثبت کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha