۲۲ خرداد ۱۴۰۲، ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 85137920
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نرخ بیکاری و کسری حساب جاری ترکیه افزایش یافت

۲۲ خرداد ۱۴۰۲، ۱۲:۲۹
کد خبر: 85137920
نرخ بیکاری و کسری حساب جاری ترکیه افزایش یافت

تهران- ایرنا- بانک مرکزی ترکیه کسری حساب جاری این کشور را ۵.۴ میلیارد دلار اعلام کرد و گزارش داد که نرخ بیکاری در ترکیه نیز به ۱۰.۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری اخلاص، بانک مرکزی ترکیه در آخرین گزارش اقتصادی خود با اشاره به افزایش سرمایه گذاری مستقیم در این کشور، از ورود ۷۸۴ میلیون دلار سرمایه خارجی خالص به ترکیه در سال جاری خبر داد و اعلام کرد: امسال خروج سرمایه از ترکیه نیز افزایش یافته و به یک میلیارد و ۲۰۴ میلیون دلار خالص خروجی رسیده است.

بنا بر گزارش بانک مرکزی ترکیه، امسال دارایی‌های موثر و سپرده بانک‌های داخلی در نزد مراجع مالی خارجی هفت میلیون دلار کاهش یافته است.

بنا به گزارش خبرگزاری اخلاص به نقل از بانک مرکزی و مرکز آمار ترکیه، نرخ بیکاری در این کشور نیز با یک دهم درصد افزایش، نسبت به اوایل امسال، به ۱۰.۲ درصد رسیده است.

بنا به اعلام اخلاص، تعداد بیکاران ترکیه طی آخرین آمار موجود، با ۷۴ هزار نفر افزایش نسبت به اوایل امسال به سه میلیون و ۵۸۵ هزار نفر رسیده است.

بنا به گزارش این رسانه، هم اکنون ۸.۱ درصد از مردان و ۱۴.۳ از زنان ترکیه که در سن کار بالای ۱۵ سال قرار دارند، بیکار هستند و نرخ بیکاری در جمعیت جوان نیز به ۱۵ تا ۲۴ سال نیز به ۱۹.۱ درصد افزایش یافته است.

مرکز آمار ترکیه آخرین شمار شاغلان این کشور را با ۵۲۱ هزار نفر افزایش نسبت به اوایل امسال، ۳۱ میلیون و ۶۱۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: نرخ اشتغال جمعیت کل با هشت دهم واحد افزایش، به ۴۸.۴ درصد رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha