۱۶۴ پروژه کشاورزی کرمانشاه با ۲۵۵ میلیارد تومان اعتبار آماده افتتاح و کلنگ‌زنی است

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، ۱۶۴ پروژه بخش کشاورزی استان با ۲۵۵ میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی ۸۳۱ نفر افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

«علی چاله‌چاله» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پروژه های افتتاحی شامل ۹۹ پروژه عمرانی و ۱۳ پروژه تسهیلاتی است که عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

وی ۹۹ پروژه عمرانی را در حوزه آب و خاک برشمرد و گفت: این پروژه‌ها در سطح هزار و ۲۵۶ هکتار از اراضی اجرا و برای این پروژه ها ۵۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که ۴۳۵ نفر اشتغالزایی داشته است.

چاله‌چاله سپس پروژه های تسهیلاتی را ۱۳ مورد عنوان کرد و خاطرنشان کرد: این پروژه ها شامل پنج طرح دام و طیور با ۶۵ میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی ۳۵ نفر، سه طرح گلخانه با هشت میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی ۶ نفر و پنج طرح صنایع تبدیلی با ۹۸ میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی ۷۵ نفر است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، همچنین از آغاز عملیات اجرایی ۵۲ طرح در هفته جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: این طرح‌ها در حوزه آب و خاک است که در سطح ۷۰۰ هکتار اجرایی می شود و برای اجرای آنها ۲۹ میلیارد تومان اعتبار هزینه خواهد شد که این پروژه‌ها برای ۲۸۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

هفته جهاد کشاورزی از ۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه با شعار «کشاورزی پایدار، امنیت غذایی» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

استان کرمانشاه با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

در استان کرمانشاه چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی،۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.

در این استان همچنین ۲۴ واحد مرغداری تخمگذار، ۱۳ واحد پرورش بوقلمون صنعتی، ۹ واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، ۲ واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و بیش از ۳۰۹ هزار کلنی زنبور عسل و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.

در کرمانشاه سالانه بیش از ۴۵۱ هزار تن انواع محصولات دامی شامل ۳۳۶ هزار تن شیرخام، ۳۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۶۳ هزار و ۸۰۰ تن گوشت طیور، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تن تخم مرغ و چهار هزار و ۸۳ تن عسل تولید می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha