وزیر پیشنهادی صمت بسیاری از چالش‌های صنعت و معدن را حل می‌کند

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی صمت در عرصه صنعت و معدن از تجربیات خوبی برخوردار است و می تواند بسیاری از چالش‌های این حوزه را حل کند.

احمد راستینه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: یکی از انتخاب های مناسب آیت الله رییسی در بحث وزرای پیشنهادی به مجلس، معرفی علی آبادی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس افزود: چندین خصوصیت بارز وزیر پیشنهادی صمت باعث شده که به این نتیجه برسم وی می تواند مشکلات این وزراتخانه را حل کند.

وی تصریح کرد: علی آبادی در دستگاه های با برنامه ریزی و جدول زمان بندی برای رسیدن به هدف کار کرده است به گونه ای که فعالیت وی در شرکت های دانش بنیان دارای شهرت عام و خاص است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان داشت: جسارت و شهامت علی آبادی در تصمیم گیری و برنامه ریزی قاطعانه برای اهداف مشخص مورد توجه است و همین عامل باعث می شود که با ترک فعل ها و کم کاری ها در مجموعه خود قاطعانه برخورد کند.

راستینه یادآورشد: علی آبادی در راه اندازی مجموعه های صنعتی موفق عمل کرده است و قطعا می‌تواند رای اعتماد مجلس را کسب کند.

به گزارش ایرنا عباس علی‌آبادی، (زاده ۱۳۴۰، اراک) استاد دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است و همه او را با مپنا می‌شناسند.

وی فارغ‌التحصیل کارشناسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه تهران بوده و دکترای خود را از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با رشته کنترل گرفته است.

علی‌آبادی، استادیار دانشگاه امام حسین بوده و مدتی نیز ریاست دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر را عهده‌دار بود، البته وی بیشتر ترجیح داده است در صنعت و بخش اجرایی فعالیت کند.

وی فعالیت‌های اجرایی و مدیریتی خود را از جهاد سازندگی شروع و سپس به وزارت نیرو رفت و در بخش پروژه‌های برق‌آبی وزارت نیرو ادامه فعالیت داد و در بخش مدیریتی پروژه‌های سد و نیروگاه کرخه و کارون ۳ حضور داشت.

علی‌آبادی، سوابق اجرایی بسیاری در هر دو بخش دولتی و خصوصی دارد که از آن جمله می‌توان به فعالیت به‌عنوان معاون برق و انرژی وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مجری بسیاری از طرح‌های صنعتی برای صنایع مختلف اعم از نیرو، معادن، فلزات، نفت، گاز و پتروشیمی، ریلی، هوایی و غیره و همچنین رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل گروه بزرگ صنعتی مپنا برای مدت بیش از ۱۵ سال - که این سال‌ها مقارن با رشد فزاینده این گروه صنعتی بوده است- اشاره کرد.

وی در دی‌ ۱۳۸۸ از وزارت نیرو به گروه مپنا رفت و در ۱۵ سال گذشته نیز در همین شرکت به فعالیت و مدیریت مشغول بوده است؛ شرکت مپنا در زمان مدیریت علی‌آبادی روند صعودی و روبه رشد را طی کرده است به طوری که امروز یکی از شرکت‌های حائز رتبه در صنایع پیشرفته جهانی است.

عباس علی‌آبادی در جلسه روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه از سوی دولت به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی شد و قرار است جلسه رای اعتماد به وی فردا (۲۲ خردادماه) برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha