برای تکمیل طرح آبرسانی میانه در ۱.۵ سال اخیر به اندازه ۲۰ سال کار انجام شد

تبریز - ایرنا - رئیس جمهور با بیان اینکه افتتاح تصفیه‌خانه و خط آبرسانی میانه به مشکلات ۲۰ ساله آب شرب مردم این شهر پایان داد گفت: در یکسال و نیم اخیر به اندازه ۲۰ سال گذشته برای تکمیل این طرح کار انجام شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در ادامه برنامه‌های سفر دوم دولت مردمی به آذربایجان شرقی، در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های آب و برق شهرستان میانه، افزود: در حالی‌که اطراف این منطقه رودخانه‌های متعددی وجود دارد، اما به‌دلیل عدم استفاده درست و مناسب از ظرفیت‌های خدادادی و مدیریت صحیح منابع آبی، مردم میانه سال‌ها دچار مشکل شده بودند که با تکمیل این طرح مهم مشکلات موجود برطرف می‌شود.

وی احداث تصفیه‌خانه میانه به‌ دست متخصصان ایرانی را از جمله اقدامات ماندگار در آذربایجان شرقی دانست و گفت: با همت، تلاش و پیگیری‌های مسئولان دولت، پیمانکاران و کارگران در طول یکسال و نیم اخیر به میزان ۲۰سال گذشته برای این پروژه کار صورت گرفته که شایسته قدردانی است.
آیت الله رئیسی همچنین بهره‌برداری از مرکز دیسپاچینگ برق شمال غرب کشور را نیز از دیگر اقدامات مهم دولت در مدیریت انرژی عنوان کرد و نقش این مرکز در تبادل برق با کشورهای همسایه را حائز اهمیت دانست.
وزیر نیرو نیز ضمن ارائه گزارشی از مصوبات سفر قبلی دولت به آذربایجان شرقی در حوزه آب و برق گفت: در دور اول سفر استانی دولت به آذربایجان شرقی ۲۲ مصوبه در حوزه آب و برق با اعتبار پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به تصویب رسید و برای امسال، یکهزار و ۵۱۴ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.
علی اکبر محرابیان افزود: همچنین در قالب ۱۱ طرح مصوب در بخش آب، ۴۳ پروژه تعریف شده بود که از این تعداد ۱۸ پروژه به طور کامل اجرا شده و به مرحله افتتاح و بهره‌برداری رسیده و باقی پروژه‌ها تقریباً مطابق برنامه زمان‌بندی و جلوتر از آن در حال اجرا است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رییسی در قالب پنجمین سفر از دور دوم سفرهای استانی به آذربایجان شرقی سفر کرده است .

از مجموع اعتبارات۱۹ هزار و ۳۷۳ میلیارد تومانی سفر اول رئیس جمهور به آذربایجان شرقی تاکنون هشت هزار میلیارد تومان اختصاص یافته و برخی از مگاپروژه های استان که در سال های گذشته متوقف شده بود با تزریق اعتبارات از محل منابع سفر استانی فعال شده و در حال پیشرفت است

میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه ها ۶۲ درصد است.

تعهد استان برای اجرای پروژه‌ها در سال اول تعداد ۲۷ پروژه بود که در این راستا برای ۱۲ پروژه تخصیص ۱۰۰ و بیشتر از ۱۰۰ درصدی محقق شده و عملیات ۱۵ پروژه نیز به اتمام رسیده است.

در سفر اول رئیس جمهور به آذربایجان شرقی ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولیدی و خدماتی در چهار بخش گردشگری، صنعت، کشاورزی و پارک علم و فناوری در نظر گرفته و مقرر شد طی ۲ سال پرداخت شود که ۶ هزار میلیارد تومان مربوط به سال اول به صورت کامل پرداخت شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha