اجرای رزمایش «جهاد خدمت» بسیج به مناسبت هفته جهادکشاورزی

تهران- ایرنا- فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی از خدمات‌رسانی گروه‌های جهادی بسیج به مناطق محروم روستایی و عشایری استان‌های مختلف کشور، هم‌زمان با فرا رسیدن هفته جهاد کشاورزی خبرداد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «مهرداد پاکار» افزود: در آستانه فرا رسیدن هفته پربرکت جهاد کشاورزی، گروه‌های جهادی بسیج وزارت جهاد کشاورزی با کمک جوانان مصمم، ضمن حضور در مناطق محروم روستایی و عشایری استان‌های مختلف کشور به مردم این مناطق خدمت‌رسانی می‌کنند.

فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که گروه‌های جهادی پزشکی و دامپزشکی به‌ منظور خدمات‌رسانی به محرومان از تاریخ ۱۱ تا ۲۷ خرداد در این مناطق مستقر هستند، تصریح‌کرد: طبق برنامه بیش از ۲ هزار رأس دام زیر پوشش خدمات جهاد دامپزشکی قرار می‌گیرد.

وی بر ضرورت افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی تأکید کرد و گفت: بدین منظور با به‌کارگیری گروه‌های آموزش و ترویج کشاورزی، کارگاه‌های آموزشی برای کشاورزان در مناطق مورد نظر راه‌اندازی شده است.

پاکار، با اشاره به اینکه طرح خدمت‌رسانی به مناطق محروم از استان گیلان آغاز شده است، ادامه‌داد: ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره به ۳۰۰ نفر، انجام معاینات پزشکی به یک‌هزار نفر و دندانپزشکی به ۴۰۰ نفر در قالب ۱۰ تیم متشکل از ۴۰ پزشک متخصص از نخبگان داخل و خارج از کشور در شاخه‌های دندانپزشک، پزشک عمومی، اطفال، مامایی، گفتار درمانی، زنان، غربالگری، مشاوره، روانشناسی و دامپزشکی، از دیگر اقدامات گروه‌های جهادی اعزام شده به مناطق محروم استان گیلان است.

وی به بیان گزارشی از اقدامات معاونت سازندگی مرکز بسیج وزارت جهاد کشاورزی در یک سال گذشته پرداخت و خاطرنشان‌کرد: فعالیت‌های معاونت سازندگی مرکز بسیج در پنج حوزه سلامت، مدیریت بحران، آموزش و ترویج، عمران و معیشت سازماندهی می‌شود.

به گفته این مسوول، امدادرسانی در بحران‌هایی مانند سیل شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه، خدمت‌رسانی در زلزله بندرلنگه هرمزگان با توزیع ۲۵ هزار بسته معیشتی در میان روستاییان و آسیب دیدگان از زلزله، مبارزه با آفت پروانه سفید بلوط خوار در جنگل‌های زاگرس و آفت سوسک سرخرطومی در نخلستان‌های جنوب، اهدای جهیزیه و توزیع بسته‌های کمک معیشتی در میان کشاورزان نیازمند، ساخت سکوی عشایر، احداث جاده بین مزارع، لوله کشی آب روستایی و کشاورزی و آبخیزداری، از جمله اقدامات این معاونت است.

فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به زلزله اخیر شهرستان خوی، گفت: با اعزام هفت گروه جهادی برای حفاظت از دام عشایر و روستاییان این مناطق در برابر سرما و خطر تلف شدن دام‌ها، نزدیک به ۵۰ هزار مترمربع سرپناه موقت دام در یک هفته احداث و با ایجاد هفت ایستگاه پذیرایی، سه‌هزار بسته غذایی و پنج‌هزار پرس غذای گرم در بین مردم توزیع شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha