۱۷ خرداد ۱۴۰۲، ۱۰:۳۷
کد خبرنگار: 1240
کد خبر: 85132985
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار خرمشهر: گذرگاه اربعین حسینی شلمچه در حال آماده‌سازی است

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر بر لزوم آماده‌سازی و فراهم کردن زیرساخت‌ها در مرز شلمچه باتوجه به فرصت محدود باقی مانده تاکید کرد و گفت: گذرگاه اربعین حسینی شلمچه برای پذیرایی و استقبال از زائران در حال آماده‌سازی است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری ویژه خرمشهر، نادر عمیدزاده چهارشنبه در نشست ستاد اربعین شهرستان اظهارکرد: تعهدات همه دستگاهها تا ۱۵ مرداد ماه است وهر ده روز یکبار مسائل مربوط به اربعین حسینی در کمیته‌های مختلف با جدیت پیگیری و به فرمانداری گزارش شود.

وی افزود: با توجه به اینکه تردد زائران اربعین حسینی در فصل گرما انجام می شود لازم است تمهیدات لازم برای نصب سایبان‌ها، وسایل خنک کننده و خدمت رسانی هر چه بهتر به زائران در اولویت کارهای دستگاه‌های ستاد اربعین قرار گیرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر پیاده‌روی بزرگ اربعین حسینی را یکی از بزرگترین رویدادهای تاریخ عنوان‌کرد و گفت: خدمت رسانی به زائران اباعبدالله‌الحسین(ع) یک افتخار و وظیفه است که باید به بهترین شکل انجام شود

وی بر ساماندهی پارکینگ بزرگ اربعین تاکیدکرد و افزود: مسئولیت پارکینگ بزرگ شلمچه برعهده سازمان منطقه آزاد اروند گذاشته شده که با همکاری پلیس راهور امسال کمتر شاهد گره‌های ترافیکی خواهیم بود.

عمیدزاده با اشاره به تمهیدات لازم برای برق رسانی به مواکب اربعین حسینی در مرزشلمچه گفت: با هماهنگی عتبات عالیات آمار مواکب پرمصرف برق احصا و همه مواکب باید تابلو برق داشته باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهارکرد: جهت رفاه حال زئران و همچنین مردم شریف شهرستان، شهرداری از هم اکنون نسبت به نصب تابلو راهنما مسیرها از ورودی های شهرستان اقدام کند.

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند.

بر اساس تقویم رسمی کشور ۱۵ شهریور ۲۰ سفر ۱۴۴۵ هجری قمری روز اربعین حسینی است.

هر ساله هزاران نفر زائر عتبات عالیات از سراسر کشور و یا کشورهای دیگر از این ۲ مرز در مراسم اربعین حسینی عازم کشور عراق هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha