علی‌آبادی با سابقه ریاست مپنا در وزارت صمت به خوبی عمل می‌کند

تهران- ایرنا- نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به پیشینه ریاست علی آبادی بر گروه مپنا (مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران) و بررسی‌های انجام شده او می‌تواند در تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت به خوبی عمل کند.

فاطمه رحمانی در گفت وگو با ایرنا افزود: وی در حوزه صنعت و از جمله گروه بزرگ مپنا کار کرده و با توجه به تجربه و سوابق کاری، وی می تواند از عهده وزارت صمت برآید.

وی، وزارت صنعت، معدن و تجارت را محل انباشت مشکلات از سال های گذشته دانست و گفت: همیشه توصیه ما به رئیس جمهور بوده که برای کارآمدی نظام از افراد توانمند و دارای سوابق مشخص و متناسب با نوع فعالیت وزارتخانه استفاده کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس اظهار داشت: گزینش مناسب این افراد کار نظام و مردم را پیش می برد و قطعاً نتیجه آن کار آمدی دولت خواهد بود.

رحمانی خاطرنشان کرد: وقتی افراد ضعیفی در سمتی مستقر شوند بعد از مدتی یا از سوی رئیس‌جمهور عزل می شوند و یا با استیضاح جابجا می شوند این روند در کار دولت و نظام مشکل ایجاد می کند.

وی نقد دولت توسط نمایندگان را با هدف تقویت کابینه عنوان کرد و بیان داشت: فرصت آزمون و خطا نداریم لذا از دولت می خواهیم افراد کاردان و دارای سابقه را برای امور برگزیند.

به گزارش ایرنا عباس علی‌آبادی، (زاده ۱۳۴۰، اراک) استاد دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است و همه او را با مپنا می‌شناسند.

وی فارغ‌التحصیل کارشناسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه تهران بوده و دکترای خود را از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با رشته کنترل گرفته است.

علی‌آبادی، استادیار دانشگاه امام حسین بوده و مدتی نیز ریاست دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر را عهده‌دار بود، البته وی بیشتر ترجیح داده است در صنعت و بخش اجرایی فعالیت کند.

وی فعالیت‌های اجرایی و مدیریتی خود را از جهاد سازندگی شروع و سپس به وزارت نیرو رفت و در بخش پروژه‌های برق‌آبی وزارت نیرو ادامه فعالیت داد و در بخش مدیریتی پروژه‌های سد و نیروگاه کرخه و کارون ۳ حضور داشت.

علی‌آبادی، سوابق اجرایی بسیاری در هر دو بخش دولتی و خصوصی دارد که از آن جمله می‌توان به فعالیت به‌عنوان معاون برق و انرژی وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مجری بسیاری از طرح‌های صنعتی برای صنایع مختلف اعم از نیرو، معادن، فلزات، نفت، گاز و پتروشیمی، ریلی، هوایی و غیره و همچنین رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل گروه بزرگ صنعتی مپنا برای مدت بیش از ۱۵ سال - که این سال‌ها مقارن با رشد فزاینده این گروه صنعتی بوده است- اشاره کرد.

وی در دی ۱۳۸۸ از وزارت نیرو به گروه مپنا رفت و در ۱۵ سال گذشته نیز در همین شرکت به فعالیت و مدیریت مشغول بوده است؛ شرکت مپنا در زمان مدیریت علی‌آبادی روند صعودی و روبه رشد را طی کرده است به طوری که امروز یکی از شرکت‌های حائز رتبه در صنایع پیشرفته جهانی است.

عباس علی‌آبادی در جلسه روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه از سوی دولت به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی شد و قرار است جلسه رای اعتماد به وی فردا (۲۳ خردادماه) برگزار شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha