برگزاری مستمر دوره‌های آموزشی و هم‌اندیشی هیات‌های اجرایی انتخابات در بوشهر

بوشهر - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: هیات‌های اجرایی مهم‌ترین رکن برگزاری انتخابات هستند و همراهی این هیأت ها با فرمانداران در روند برگزاری انتخابات تأثیر مستقیم دارد و در همین زمینه به صورت مستمر دوره‌های آموزشی و هم‌اندیشی در این استان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، اکبرپورات روز شنبه در نشست با فرمانداران شهرستان‌های استان بوشهر اظهار کرد: طبق قانون انتخابات، همه داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای تکمیل ثبت نام باید به فرمانداری ها یا ستاد انتخابات در محل وزارت کشور مراجعه کنند و بر این اساس، فرمانداران باید برنامه ریزی و پیش بینی های لازم را در زمان مناسب داشته باشند.

وی افزود: بر اساس قانون، فرمانداران و بخشداران مسئول برگزاری انتخابات بوده و نباید فرصت و اجازه استفاده از امکانات دولت و دستگاه های اجرایی، له یا علیه داوطلبان انتخابات فراهم نمایند و در رابطه با این موضوعات بسیار هوشیار و با دقت بالا عمل کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر اقدامات تاکنون صورت گرفته در بخش اطلاع رسانی ستاد انتخابات را ستود و بر ضرورت تبلیغ برای حضور حداکثری مردم در عرصه حماسه سیاسی تاکید کرد.

وی گفت: از آنجا که عمل به مرّ قانون را هدف قرار داده ایم به مقوله آموزش در این زمینه هم توجه ویژه ای خواهیم داشت.

پورات با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه رأی مردم حق الناس است، بیان کرد: فرمانداران و بخشداران مسئول انتخابات هستند و باید بگونه ای عمل نمایند تا بیطرفی ناظران و فرماندارن و زیرمجموعه برای همگان مسجل شود و همچنین عواقب هر گونه خلط مسئولیت و رد خطوط قرمز در انتخابات در شهرستانها متوجه فرمانداران و بخشداران خواهد بود و هیچ گونه خطایی قابل چشم پوشی نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بر فراهم ساختن بسترهای مناسب جهت حضور و مشارکت حداکثری آحاد مردم استان در انتخابات اسفندماه و خلق حماسه ملی و نشان دادن وحدت و ولایتمداری مردم استان بوشهر تاکید کرد.

پورات ادامه داد: در این صورت در انتخابات پیش رو شاهد حضور طیف ها و اقشار مختلف جامعه استان بوشهر خواهیم بود و با حضور حداکثری خود در صحنه بار دیگر اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به جهانیان اثبات می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha