استاندار: منابع آبی جدید برای استان سمنان در کوتاه‌مدت و بلندمدت تامین شود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: شهرهای استان با بحران کم‌آبی مواجهند و برای کوتاه‌مدت و بلندمدت در استان به تامین منابع جدید آبی نیاز است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز شنبه در دومین نشست کارگروه اقتصادی، سرمایه گذاری و اشتغال استان سمنان با حضور محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور در سالن یادگار امام(ره) استانداری افزود: هم اینک شهرهای سمنان و شاهرود با بحران جدی آب مواجه هستند.

وی تاکید کرد: چه در بحث کوتاه مدت با ایجاد سد فینسک و چه در بلندمدت با روشهای دیگر منابع آبی جدید برای استان سمنان تامین شود.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: چالش عمده استان تامین آب است که در این زمینه با مشکل جدی مواجه هستیم.

وی ابراز داشت: چشمه روزیه به عنوان یکی از منابع تامین آب سمنان در گذشته یکهزار و ٢۵٠ لیتر آبدهی داشت که این عدد در حال حاضر به ۲۱۰ لیتر کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه سمنان به نسبت جمعیت جزو استانهایی است که بیشترین شهید را تقدیم انقلاب و کشور کرده است، افزود: در بحث عملیاتی کردن شعار سال بعد از استان همدان، سمنان استان دوم‌ کشور و در شاخص رشد اقتصادی، بعد از استانهای خوزستان و بوشهر، سمنان سومین استان کشور محسوب می‌شود.

استاندار: منابع آبی جدید برای استان سمنان در کوتاه‌مدت و بلندمدت تامین شود

استاندار سمنان به موفقیت سمنان در بازفعال‌کردن واحدهای تولیدی راکد اشاره و اضافه کرد: با احیای واحدهای راکد اقتصادی و صنعتی استان تعداد ٢ هزار و ٣٠٠ نفر دوباره به کار بازگشتند.

هاشمی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۰ درصد از تسهیلات اعطایی کشور به استان سمنان‌ پرداخت شد، ابراز داشت: ارزش تولید سالانه محصولات کشاورزی استان مانند انگور ١٢ هزار تن و حدود ۶ هزار میلیارد تومان از فروش پسته است و بیش از ۱۰ درصد زردآلوی کشور در استان سمنان تولید می‌شود.

وی تاکید کرد: در بحث مصوبات سفر رییس جمهور به استان، سمنان موفق شد حدود ۹۰۰ میلیارد تومان علاوه بر اعتبارات مصوب سفر جذب کند.

استاندار سمنان با اشاره به وجود یک‌ میلیون و ۶٠٠ هزار راس دام سبک در استان سمنان، گفت که سال گذشته سمنان تنها استان کشور بود که بیش از ١٠ هزار تن نهاده دامی مدت‌دار دریافت کرد و در اختیار دامداران استان قرار داد.

فعالیت بیش از ۳۰ واحد تولیدکننده قطعات خودرو و ۳۲ واحد تولید داروهای دامی، از ظرفیتهای اقتصادی استان سمنان محسوب می‌شود.

بررسی ظرفیتهای تولید و سرمایه گذاری استان سمنان در سطح وسیع و ملی، پیگیری وعده ها، توافق‌ها و ابلاغ های سفر آیت الله رئیسی رییس جمهور به استان سمنان، نگاه به وضعیت آینده اقتصادی استان با توجه به موقععیت راهبردی این استان به عنوان دروازه ترانزیت کالا به آسیاسی مرکزی، و توجه به مسایل مربوط به اقتصاد ملی که استان سمنان می تواند در آن تاثیرگذار باشد، از اهداف سفر محسن رضایی به استان سمنان است.

معاون اقتصادی رییس جمهور حضور در یادواره شهدای دیباج از توابع شهرستان دامغان را دیگر هدف سفر خود به استان سمنان بیان کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha