یادواره‌های شهدا از حوزه‌های بسیار تاثیرگذار جهاد تبیین است

اردبیل-ایرنا- جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یکی از حوزه‌های بسیار مهم جهاد تبیین که می‌تواند دشمن را از دستیابی به اهدافش ناامید کند، یادواره‌های شهداست.

به گزارش خبرنگار ایرنا سردار مهدی سیاری روز چهارشنبه در اجلاسیه گرامیداشت شهدای پارس آباد گفت: ملت ایران از اول پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز با انواع توطئه‌ها مواجه بوده و خواسته دشمن این بوده است که به ایران سیلی بزند اما نه تنها نتوانسته بلکه از ملت سیلی خورده است و جمهوری اسلامی همچنان با اقتدار ایستاده است.

وی افزود: دشمن اعتراف کرده که همه مدل‌هایی که بر علیه ملت ایران به کار بردیم شکست خورده و نتوانستیم این نظام را ساقط کنیم و در واقع یکایک دشمنان این حسرت و آرزو را به گور بردند و جمهوری اسلامی از این به بعد هم همینطور مقتدر خواهد بود.

جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن بداند و دوستانی که گاهی دلشان می لرزد نیز بدانند جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است و ما به آنها سیلی خواهیم زد.

سردار سیاری در عین حال گفت: این اقتدار ما صرفا به خاطر تجهیزات مادی نیست زیرا اینها نقش اساسی ندارند بلکه به خاطر قدرت معنوی و عزم و اراده این ملت است.

وی با مقایسه و تشبیع حوداث سال گذشته به جنگ احزاب اظهار کرد: جنگ احزاب بود، چهار مولفه امدادهای غیبی، مدیریت خوب دفاعی و امنیتی پیامبر اکرم(ص)، رشادت امیر المومنین(ع) و پایمردی یاران و اصحاب پیامبر (ص)منجر به موفقیت مسلمانان شد.

جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه همین چهار مولفه در جنگ احزاب و فتنه سال ۱۴۰۱ هم وجود داشت، گفت: مدیریت صحیح ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای، رشادت‌های بسیجیان که تمام قد و تمام عیار در مقابل فتنه گری دشمن ایستادند و پایمردی مردم علل اصلی موفقیت در مقابل فتنه سال گذشته دشمن بود.

وی با اشاره به اینکه مردم با وجود همه فشارها و مشکلات اقتصادی صبر کردند، گفت: دشمن امیدوار بود با این فشارها و عملیات روانی مردم را به کف خیابان بیاورد و تصور می کردند نیم میلیون مردم به کف خیابان بیایند کار تمام خواهد شد اما این مردم مقاومت کردند و همراهی نکردند و امروز می‌بینیم که در خود اسرائیل ۱۲ درصد جمعیت به خیابانها آمده‌اند و وضعیت بسیار وخیمی ایجاد شده است.

سردار سیاری اظهار کرد: موفقیت‌هایی که جمهوری اسلامی داشته و شکست‌های پی در پی دشمن در منطقه به پاس همت و پایمردی و صبر ملت ایران است و شکست‌های دشمن در منطقه در افغانستان و سوریه و کشورهای دیگر و موفقیت‌های نظام جمهوری اسلامی نباید فراموش شود.

وی افزود: در همین حوزه فرهنگی که دشمن بر آن تمرکز کرده است، پارسال در روز غدیر، سه میلیون نفر خودجوش به خیابان ولیعصر تهران آمدند و با وجود همه تلاشی که دشمن داشت مراسم اربعین برگزار نشود و دست به فتنه گری و ناامنی‌ها می‌زد اما هم در این مراسم و هم مراسم‌های بعدی در ۱۳ آبان، ۲۲ بهمن و امثال آن حضور مردم افزایش یافت.

جانشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: با وجود همه تلاش دشمن شاهد افزایش حضور مردم بودیم و اکنون دشمن بر عملیات روانی تمرکز کرده است.

سردار سیاری ادامه داد: دشمنان ملت ایران در تلاش هستند کاری کنند که مرزی بین دروغ و واقعیت وجود نداشته باشد و مردم دنبال واقعیت نباشند و در این شرایط آنچه که می‌تواند دشمن را ناامید کند، جهاد تبیین است و یکی از حوزه‌های بسیار تاثیرگذار، برگزاری یادواره شهداست.

وی در پایان گفت: ما در موضوع بحث فرهنگی و روایتگری جهاد تبیین مسئولیت داریم و اگر دشمن در این حوزه هم شکست بخورد، دیگر ناامید شده و کاری از پیش نخواهد برد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha