۱۱ خرداد ۱۴۰۲، ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 762
کد خبر: 85129002
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

فیصل المقداد : سرقت نفت سوریه توسط آمریکا محکوم است

دمشق - ایرنا - وزیر امور خارجه سوریه گفت: اقداماتی که ایالات متحده آمریکا در سرقت نفت سوریه انجام می دهد مانند کنترل منابع نفتی و تحریم ونزوئلا است که از نظر ما قابل قبول نبوده و محکوم است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری دولتی سوریه سانا ، فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه روز پنجشنبه با تاتیانا مورنو معاون وزیر امور خارجه ونزوئلا در امور آسیا و خاورمیانه و هیئت همراه که به مناسبت راه اندازی مجدد خط هوایی مستقیم کاراکاس دمشق به سوریه سفر کرده است، دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار، روابط دوجانبه بین دو کشور و مردم دوست که پایه‌های محکم آن توسط بشار اسد رئیس‌ جمهور سوریه و هوگو چاوز رهبر فقید ونزوئلا و پس از آن نیکلاس مادورو بنا شده است بر اهمیت تداوم تقویت و توسعه آن در همه زمینه ها تاکید شد.

المقداد بر لزوم پیگیری هماهنگی بین دو طرف برای رویارویی با چالش‌ های مشترک ناشی از اقدامات کشورهای غربی برای مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل و تحمیل دیکته‌های خود بر آنها و بر حمایت سوریه از ونزوئلا تاکید کرد.

وزیر امور خارجه سوریه گفت: اقداماتی که ایالات متحده آمریکا در سرقت نفت سوریه انجام می دهد همان است که در ونزوئلا برای کنترل منابع نفتی ونزوئلا انجام می دهد و مورد قبول نیست .

در این نشست مورنو نیز تاکید کرد که از سرگیری پرواز خطوط هوایی ملی ونزوئلا به دمشق مقدمه جدیدی برای پیگیری توسعه روابط دوجانبه و روابط اجتماعی بین مردم دو کشور خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: سوریه و ونزوئلا در کنار عدالت و احترام به حاکمیت کشورها احترام گذاشته و پیروزی سوریه و ونزوئلا برابر کشورهای نظام سلطه پیروزی همه مردم جهان است.

به نقل از رسانه های خارجی و سوری؛ حضور نیروهای اشغالگر آمریکا در سرزمین های سوریه به منظور مبارزه با گروه تروریستی «داعش» نیست، بلکه بخشی از جنگ واشنگتن علیه سوریه است که شامل تحریم‌های اقتصادی نیز می‌شود.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

بصورت کلی کاروان هایی از نیروهای اشغالگر آمریکایی شامل کامیون و تانکر حامل نفت سرقتی سوریه را از گذرگاه غیرقانونی المحمودیه عبور و راهی خاک عراق می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha