مجوز جذب دانشجوی ارشد برای پردیس بندرعباس دانشگاه امیرکبیر صادر شد

بندرعباس - ایرنا - رییس پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مجوز تاسیس و جذب دانشجو در ۲ رشته کارشناسی ارشد شامل رشته مهندسی سواحل بنادر و سازه‌های دریای و رشته مهندسی HSE (بهداشت، ایمنی و سلامت) به این پردیس داده شد.

محمد امین فیض چکاب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون داوطلبان علاقه‌مند برای تحصیل در این رشته‌ها می‌توانند براساس اطلاعات دفترچه انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد این رشته‌ها انتخاب کنند.

وی ادامه داد: این پردیس اکنون دارای ۱۵۰ دانشجوی فعال در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده که امید می‌رود در سال جدید تحصیلی به ۲۳۰ تا ۲۴۰ دانشجو برسد.

رییس پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: دانشجویان فعال این پردیس در رشته مقطع کارشناسی شامل مهندسی دریا و مقطع ارشد هم شامل ساخت در صنایع دریایی و رشته مهندسی مواد گرایش خوردگی و حفاظت از مواد مشغول به تحصیل هستند.

فیضی چکاب در اسفند ماه ۱۴۰۰ در خصوص شناسایی، بازتعریف و ارائه رشته ها و گرایش های دریاساحلی در پردیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بندرعباس گفته بود: پردیس جامع دریاساحلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بندرعباس مجموعه ایست که از سال ۱۳۶۵ بعنوان نخستین مرکز آموزش عالی در هرمزگان و نخستین مجموعه آموزش عالی در رشته های مهندسی کشتی سازی، بر مبنای نیاز مبرم کشور به نیروهای متخصص در صنایع دریایی با عنوان دانشکده مهندسی کشتی سازی و صنایع دریایی بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر شروع به فعالیت کرد.

وی ادامه داد: این مجموعه آموزش عالی امروز هم بر اساس نیاز روزافزون کشور به فعالیت های آموزشی و پژوهشی در حوزه های مختلف دریاساحلی، در حال ارتقا به یک پردیس جامع دریاساحلی است و در تلاش است با ایجاد یک رویکرد دانشگاهی، پاسخگوی نیازهای کشور در همه گرایش‌های مرتبط با دریا و سواحل، با پشتیبانی استادان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه های همکار داخلی و خارجی باشد.

رییس پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خرداد سال گذشته اعلام کرد: این پردیس به دانشگاه اعلام کرده ۵۰ رصد پذیرش دانشجو در مهرماه آینده از بین نیروهای بومی باشد که برای قطعیت این موضوع باید منتظر نظر نهایی وزارت علوم ماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha