۲۲ خرداد ۱۴۰۲، ۱۸:۲۸
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 85127681
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

علی‌آبادی فردی متعهد و توانمند است 

تهران- ایرنا- نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: عباس علی آبادی گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت صمت را از نظر شخصیتی می‌شناسم او فردی متعهد و توانمند است.

علیرضا عباسی در گفت و گو با ایرنا افزود: علی آبادی سابقه فعالیت در مپنا دارد و در اوایل فعالیت دولت سیزدهم وی برای سکانداری وزارت نیرو پیشنهاد شده بود.

وی بیان کرد: فاطمی امین هم کارهای خوبی انجام می داد من با استیضاح وی هم مخالف بودم، امید است عباس علی آبادی با همان دید بتواند در وزارت صمت تحولی ایجاد کند چرا که درحوزه خودرو، صنایع و معادن کار نشده زیاد است و با وضع مطلوب فاصله داریم.

عباسی گفت: تلاش می کنیم برای حل مشکلات کشور به دولت کمک کنیم و در این حوزه مهم نیز یک فرد توانمند انتخاب شود و کارها را به سرانجام مطلوب برساند.

به گزارش ایرنا عباس علی‌آبادی، (زاده ۱۳۴۰، اراک) استاد دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است و همه او را با مپنا می‌شناسند.

وی فارغ‌التحصیل کارشناسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه تهران بوده و دکتری خود را از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با رشته کنترل گرفته است.

علی‌آبادی، استادیار دانشگاه امام حسین بوده و مدتی نیز ریاست دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر را عهده‌دار بود، البته وی بیشتر ترجیح داده است در صنعت و بخش اجرایی فعالیت کند.

وی فعالیت‌های اجرایی و مدیریتی خود را از جهاد سازندگی شروع و سپس به وزارت نیرو رفت و در بخش پروژه‌های برق‌آبی وزارت نیرو ادامه فعالیت داد و در بخش مدیریتی پروژه‌های سد و نیروگاه کرخه و کارون ۳ حضور داشت.

علی‌آبادی، سوابق اجرایی بسیاری در هر دو بخش دولتی و خصوصی دارد که از آن جمله می‌توان به فعالیت به‌عنوان معاون برق و انرژی وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مجری بسیاری از طرح‌های صنعتی برای صنایع مختلف اعم از نیرو، معادن، فلزات، نفت، گاز و پتروشیمی، ریلی، هوایی و غیره و همچنین رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل گروه بزرگ صنعتی مپنا برای مدت بیش از ۱۵ سال - که این سال‌ها مقارن با رشد فزاینده این گروه صنعتی بوده است- اشاره کرد.

وی در دی ۱۳۸۸ از وزارت نیرو به گروه مپنا رفت و در ۱۵ سال گذشته نیز در همین شرکت به فعالیت و مدیریت مشغول بوده است؛ شرکت مپنا در زمان مدیریت علی‌آبادی روند صعودی و روبه رشد را طی کرده است به طوری که امروز یکی از شرکت‌های حائز رتبه در صنایع پیشرفته جهانی است.

عباس علی‌آبادی در جلسه روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه از سوی دولت به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی شد و قرار است جلسه رای اعتماد به وی فردا سه شنبه (۲۳ خردادماه) برگزار شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha