جلیلی: تلاش دشمن، جدا کردن ما از گذشته پُرافتخار است

اردبیل - ایرنا - نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: در نقطه‌ای از مسیر حرکت قرار داریم که دشمن می‌خواهد ما را از گذشته پرافتخار منقطع کند اما ما باید با وقوف به مسیر صحیح خود، برای نیل به آینده‌ای روشن، با قدرت به حرکت ادامه دهیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا سعید جلیلی عصر دوشنبه در اجلاسیه دانشجویی کنگره ملی سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: امروز مشعلی به دست شما دانشجویان سپرده شده که باید با قدرت به این مسیر ادامه دهید و در واقع طبق آیات و احادیث، شهدا به عنوان اعضای حزب امام عصر (ع) این ویژگی را دارا بودند.

وی افزود: لازمه تداوم این مسیر گریز از خستگی، تنبلی و سستی است و این ضعف‌ها می‌تواند یک دانشجوی ولایی را دچار آسیب کند؛ بنابراین باید امروز را به خوبی تشخیص دهیم که کجا ایستاده ایم و می‌خواهیم این پرچم را به دست چه کسی تحویل دهیم.

وی ادامه داد: جامعه اگر دچار فراموشی تاریخی شود، متضرر خواهد شد و هزینه خواهد پرداخت و اگر تجارب منفی و مثبت خود را نادیده بگیرد باز هم هزینه‌هایش را خواهد پرداخت تا به دستاوردهایش برسد.

جلیلی گفت: ۴۴ سال است که ملتی این مسیر را طی کرده و در آن صبر نموده است و دشمن برای تضعیف این ملت از جنگ تحمیلی، فشار اقتصادی و فشار حداکثری دریغ نکرده و در نهایت نیز به شکست خود اعتراف کرده، زیرا با ملتی مقاوم و نستوه مواجه شده است.

او تصریح کرد: اکنون که جوانان و مردان و شیرزنان ما این مسیر را تا اینجا رسانده اند، باید تا قله ادامه دهند و البته باید موانع و مشکلات پیش روی این حرکت نیز با سعی و درایت برداشته شود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: چون زن می‌خواهد کمال‌بخش باشد و ادعاهای دشمن را به چالش بکشد، از این‌رو دشمن نگران این نقطه قوت شده و با رقیب تمدنی خود مواجه گردیده است.

وی افزود: امروز میراث دار شهدا هستیم و این حرکت بزرگ تمدنی است که قرن‌ها مومنان آرزوی آن را داشتند و من و شما و جوانان باید این مسیر را حفظ کرده و ادامه دهنده آن باشیم و لازمه آن، برنامه ریزی است و آگاه باشیم که ابزار شیطان، ترساندن و باطل السحر آن نیز نترسیدن است.

حجت الاسلام محمد علمداری فر مسئول بسیج دانشجویی استان اردبیل نیز در این اجلاسیه گفت: برای برگزاری این آئین باشکوه که به عزت و عظمت ۵۵ دانشجوی شهید می‌پردازد، ۴۹ نفر از هفت ماه قبل زحمت کشیده اند و وصیت نامه و زندگینامه شهدای دانشجو در کتابی با بیش از ۵۰۰ صفحه را به چاپ و نشر رسانده اند.

وی همچنین تولید ۵۵ مستند، برگزاری جشنواره دلنوشته، ایده پردازی ، تولید نرم‌افزار و تابلو تمبر برای شهدای دانشجو را از دیگر اقدامات عوامل اجرایی برای برگزاری اجلاسیه دانشجویی کنگره ملی سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل اعلام کرد.

او از دانشجویان خواست با مطالعه آثار تولید شده، در جامعه به عنوان سفیران شهدا به ترویج و نشر فرهنگ اصیل ایثار و شهادت بپردازند.

اجرای نمایش "بابا نفس داد" ، روی نمایی از کتاب وصیت نامه و زندگینامه شهدای دانشجوی استان و پخش سرود حماسی از بخش‌های دیگر این آئین بود.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام دانشکده کشاورزی تاسیس شده است و اکنون تعداد رشته‌های مصوب این دانشگاه ۲۸۱ رشته شامل ۶۲ رشته در مقطع دکتری، ۱۳۳ رشته مقطع کارشناسی ارشد، ۷۹ رشته مقطع کارشناسی و هفت رشته مقطع کاردانی است.

این دانشگاه دارای ۹ دانشکده، سه مرکز تحقیقات، سه پژوهشکده، ۱۹ هسته پژوهشی و یک مرکز نوآوری و رشد واحدهای فناور است و همایش‌های علمی و آموزشی متنوعی در آن با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha