مجلس به دنبال بن‌بست‌شکنی در آموزش و پرورش/صحرایی دارای صلاحیت است

تهران - ایرنا - عضو هیأت رئیسه مجلس، صحرایی را به عنوان گزینه وزارت آموزش و پرورش دارای صلاحیت دانست و گفت: انتخاب سریع یک وزیر باکفایت و خروج این وزارتخانه از بن‌بست فعلی، اولویت مجلس است.

سید محسن دهنوی عضو هیأت رئیسه مجلس در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن برشمردن دلایل اهمیت وزارت آموزش و پرورش و تأثیر آن در پیشرفت و مسیر جامعه، وضعیت کنونی این وزارتخانه را که ماحصل غفلت چهار دولت اخیر است، نامناسب دانست.

وی افزود: در جلساتی که با صحرایی داشته‌ام او را فردی مسلط به شرایط وزارت آموزش و پرورش یافتم چون وی از خانواده همین وزارتخانه است و مقبولیت بدنه کارشناسی را نیز به همراه دارد.

رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان مجلس ابراز امیدواری کرد با رای مثبت قاطبه نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی آموزش و پروش، دغدغه‌های معلمان و دانش‌آموزان برطرف شود.

به گزارش ایرنا، رضامراد صحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان در پی استعفای نوری وزیر سابق آموزش و پرورش با حفظ سمت به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پروش منصوب شد و در جلسه ۲ خرداد نیز نامه معرفی وی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از سوی رئیس جمهور، در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد.

وی دارای مدرک دکتری زبانشناسی همگانی از دانشگاه علامه طباطبایی و استاد تمام رشته زبان شناسی این دانشگاه است و از اردیبهشت سال ۱۴۰۱ به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان انتخاب شد. او پیش از انتصاب به‌ عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان، ریاست مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌ زبانان دانشگاه علامه طباطبایی را بر عهده داشت.

صحرایی ۱۷ سال به عنوان معلم از ابتدایی تا پیش دانشگاهی در روستاها و شهرها تدریس کرده است. سپس به وزارت علوم پیوست و تا استاد تمامی پیش رفت.

فردا سه شنبه ۹ خرداد صحرایی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش منتظر اخذ رأی اعتماد نمایندگان در صحن علنی مجلس بوده و به گفته احمد نادری عضو هیأت رئیسه مجلس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان نیز در جلسه رأی اعتماد وی حضور خواهد داشت.

رهبر انقلاب در دیدار روز سوم خرداد با نمایندگان مجلس یازدهم توصیه ای مبنی بر «پرهیز از بعضی سخت‌گیری‌ها در قبال وزرای معرفی شده به مجلس» داشتند و در این زمینه گفتند: در تشخیص صلاحیت‌ها دقت کافی و در حد معقول و منطقی سخت‌گیری کنید اما نه به شکلی که موجب شود وزارتخانه تا مدت ها بدون وزیر بماند که اکنون هم چند وزارتخانه وزیر ندارند و به مجلس معرفی خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha