۷ خرداد ۱۴۰۲، ۲۲:۱۳
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85124971
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روسیه اظهارات جنجالی سناتور آمریکایی را محکوم کرد

تهران- ایرنا- مقام‌های روسیه یکشنبه اظهارات جنجالی لیندسی گراهام سناتور آمریکایی و خوشحالی وی از کشته شدن نظامیان روس را محکوم کرده و او را «احمق پیر» نامیدند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، در ویدیویی که دفتر مطبوعاتی ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین از سفر گراهام به این کشور منتشر شده است، این سناتور جمهوریخواه گفت: روس‌ها دارند می‌میرند.

به نوشته رویترز، وی در بخش بعدی این ویدیو با لبخند می‌گوید: این بهترین پولی است که خرج کرده‌ایم.

بر اساس گزارش این خبرگزاری، توالی دقیق این گفته‌ها مشخص نیست و دفتر زلنسکی نیز به درخواست‌های رویترز برای ارائه نسخه کامل صحبت‌های گراهام پاسخی ندارد.

دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین یکشنبه در واکنش به این اظهارات گفت: تصور این آبروریزی بزرگ از کشوری که چنین سناتورهایی دارد، سخت نیست.

دمیتری مدودف معاون شورای امنیت روسیه نیز گراهام را یک جمهوریخواه پیر ۶۷ ساله و یک احمق پیر خطاب کرد.

مدودف اظهار کرد: سناتور گراهام احمق پیر در مورد مرگ روس‌ها گفته که آمریکا هرگز پولش را اینگونه با موفقیت خرج نکرده است. نباید این حرف را می‌زد.

گراهام در ایمیلی به رویترز گفت که بار دیگر ماشین پروپاگاندای روسیه سخت به کار کردن افتاده است.

وی افزود که به زلنسکی گفته است: اوکراین این شعار آمریکایی «یا آزاد زندگی کن یا بمیر» را برگزیده است. آمریکا سرمایه‌گذاری خوبی کرده که آزادسازی اوکراین از جنایتکاران جنگی روسیه کمک می‌کند.

گراهام خطاب به مدودف گفت: اگر می‌خواهی روس‌ها دیگر در اوکراین کشته نشوند، عقب‌نشینی کنید. تهاجم را متوقف کنید. به جنایات جنگی پایان دهید. واقعیت این است که تو پوتین کمترین اهمیتی به سربازان روس نمی‌دهید.

در همین حال، میائیلو پودولیاک مشاور رئیس جمهوری اوکراین یکشنبه در توئیتی نوشت بهترین سرمایه‌گذاری که آمریکا و غرب می‌توانند انجام دهند سرمایه‌گذاری «روی پیروزی کامل و بدون قید و شرط اوکراین است.»

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha