۷ خرداد ۱۴۰۲، ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 1052
کد خبر: 85124765
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت هزار متر مربع از حریم رودخانه‌های سیاه‌رود و جاجرود رفع تصرف شد

پردیس - ایرنا - مدیر امورمنابع آب شهرستانهای تهران و پردیس اعلام کرد: طی یک روز کاری توسط این شرکت بیش از هفت هزار متر مربع از بستر و حریم رودخانه های سیاه رود و جاجرود رفع تصرف شد.

به گزارش ایرنا از شرکت آب منطقه ای استان تهران، وحید مرادی روز یکشنبه اظهار داشت: در مجموع مساحتی به میزان هفت هزار و ۸۵ متر مربع از بستر رودخانه های واقع در محدوده های شهرستان پردیس طی یک روز کاری رفع تصرف و آزاد سازی شد.

وی افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و گروه های گشت و بازرسی منابع آب های سطحی و پس از انجام کارشناسی های لازم با اخذ دستور قضایی از سوی دادستان چهار مورد از تصرفات به میزان هفت هزار و ۸۵ متر مربع از بستر رود خانه های سیاهرود و جاجرود رفع تصرف شد.

این مسئول با بیان اینکه تصرفات صورت گرفته شامل بنا و حصارکشی بوده است، خاطر نشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران و پردیس اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند و در غیر این صورت این امور در جایگاه حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

حوزه عملکرد شرکت آب منطه ای تهران با وسعتی حدود ۱۹۶ هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع از سمت شمال به کوههای البرز و ازشرق به استان سمنان و از طرف غرب به استــان قزوین و از جنوب به استان های قم و مرکزی محدود می شود که جمعیتی حدود ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفرا را تحت پوشش دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha