قائم مقام وزیر میراث: ۲۰ میلیارد تومان به احداث موزه منطقه‌ای جیرفت اختصاص یافت

کرمان - ایرنا - قائم مقام وزیر و معاون میراث‌ فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه احداث فاز یک موزه منطقه‌ای جیرفت در بازه زمانی سه ساله پیش‌بینی شده است، گفت: امسال ۲۰میلیارد تومان برای پیشرفت امور این موزه اختصاص دادیم.

به گزارش ایرنا، علی دارابی روز جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت های انجام شده در موزه منطقه ای جیرفت افزود: در جیرفت موزه منطقه ای مهمی داریم که کار احداث این موزه حدود ۱۵ درصد پیشرفت داشته و قرار شده برای پیشرفت کار، نمایندگان محترم مجلس در این زمینه کمک کنند.

وی ادامه داد: من در سفر بعدی که به کرمان خواهم آمد به احترام مردم جیرفت به آنجا خواهم رفت و فعالیت های آنجا را هم خواهیم دید.
قائم مقام وزیر و معاون میراث‌ فرهنگی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: جیرفت تمیز دهنده مرز تمدنی در دنیا است و این اعتبار بزرگی است که فقط برای ما نیست بلکه برای کل بشریت است.

وی گفت: وسعت موزه منطقه ای جیرفت ۱۲ هزار متر مربع است و این موزه یک موزه ای منطقه ای است و نه تنها برای کرمان بلکه برای کل منطقه جنوب شرق دارای اهمیت است.

دارابی تاکید کرد: موزه منطقه ای جیرفت امروز علاوه بر اینکه گنجینه و ویترینی برای داشته های یک جامعه است، راهنما و نشانگر بوده که در آن جوان های امروز به گذشته خود افتخار کنند و به آینده بهترشان امیدوار باشند.

وی بیان کرد: تلاش داریم زمانبندی اجرای فاز یک موزه منطقه ای جیرفت با تلاش جهادی همکاران و بودجه مناسب کوتاه شود.

قائم مقام وزیر و معاون میراث‌ فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: برای کنار صندل و خانه های خلاق در جیرفت هم برنامه های متعددی داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha