تحول در عرصه مدیریت فرهنگی با رویکرد مردمی سیاست محوری دولت است

ساری- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران بر لزوم برنامه ریزی و تلاش هماهنگ دستگاههای فرهنگی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاکید کرد و گفت: تحول در عرصه مدیریت فرهنگی با رویکرد مردمی سیاست محوری دولت است.

به گزارش ایرنا، روح الله سلگی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای عفاف و حجاب مازندران با شرکت مدیران دستگاههای فرهنگی و اجرایی گفت: عفاف و حجاب از مولفه های اساسی انقلاب و در شمار باورهای اعتقادی کشورمان است.

وی با بیان اینکه دشمن روزی در پی فتح سرزمین ما بود اما امروز بدنبال تسخیر قلوب جوانان کشورمان است اظهار کرد: کشف حجاب نه فقط از منظر ایدئولوژیک و دینی امری مذموم است بلکه از حیث اجتماعی نیز موجب فروپاشی کانون خانواده خواهد شد و تاثیرات مخرب اجتماعی در پی دارد.

وی با اشاره به تاثیر شگرف کارهای فرهنگی در حوزه اجتماعی اظهار کرد: اصول قطعی فعالیت های محوری در حوزه عفاف و حجاب مبتنی بر اقدامات فرهنگی است.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر پایبندی قاطبه زنان باورمند کشورمان به رعایت حجاب شرعی افزود: گسترش ترویج انگاره های فرهنگی و دینی در حوزه عفاف و حجاب همواره باید سرلوحه اقدامات دستگاههای مسئول باشد.

این مسئول سیاسی با اشاره به توطئه دشمنان در این حوزه فرهنگی گفت: دشمن در صدد است تا با دوقطبی سازی در این حوزه حساس و موج آفرینی رسانه ای، اهداف سیاسی خود علیه انقلاب اسلامی را پیش ببرد که حفظ هوشیار ی در این زمینه ضرورت دارد.

سلگی خاطر نشان کرد: برخورد با هنجار شکنان در حوزه فرهنگی الزام قانونی و اخلاقی است.

این مسئول اظهار کرد: نهاد های فرهنگی و اجتماعی با همکاری سازمان های مردم نهاد و دانشگاهها رویه های اجرایی در زمینه فرهنگ سازی برای نهادینه کردن شئونات فرهنگی و دینی را در دستور کار خود قرار دهند.

معاون استاندار مازندران تصریح کرد: همراهی قاطبه مردم با طرح مقابله با هنجار شکنان فرهنگی و اجتماعی نشانه راهبرد اصولی دستگاههای مسئول است.

سلگی با اشاره به اهمیت راهبرد های فرهنگی در فرآیند های حکمرانی گفت: تحول در عرصه مدیریت فرهنگی با رویکرد مردمی سیاست محوری دولت سیزدهم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha