۳ خرداد ۱۴۰۲، ۲۰:۳۷
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 85121336
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار لرستان: پیاده روی بزرگ اربعین ریشه در غدیر دارد

خرم آباد- ایرنا- استاندار لرستان گفت: نهال اولیه دین اسلام، در غدیر خم و پیروی از ولایت است و برگزاری مناسبت های مختلف همچون عزاداری محرم و پیاده روی اربعین ریشه در غدیر دارد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار در ستاد برگزاری مهمانی بزرگ، ویژه عید غدیرخم، ضمن اشاره به آیه سوم سوره مائده اظهار کرد: واقعه غدیر به قدری اهمیت دارد که در آخرین حج به پیامبر اسلام(ص) دستور داده شد که اگر این کار را انجام ندهد، رسالت خود را انجام نداده و پس از انجام می گوید امروز دین را بر شما کامل و نعمت خود را بر شما تمام کردم.

وی ریشه انجام مراسمات مذهبی و عمل به شعائر دینی توسط شیعیان را شعور و درک عمیق نسبت به واقعه غدیر دانست و افزود: نهال اولیه دین اسلام در غدیر خم و پیروی از ولایت است و برگزاری مناسبت های مختلف همچون عزاداری محرم و پیاده روی اربعین ریشه در غدیر دارد.

استاندار لرستان بیان کرد: امروز با هماهنگی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، ستاد هماهنگی برگزاری مراسم غدیر برگزار شد.

وی با اشاره به تاریخ برگزاری مراسم عید غدیر در ۱۶ تیر ماه، افزود: عمده تاکید و نظر اعضای ستاد و ریاست سازمان تبلیغات اسلامی و استانداری این است که از ظرفیت های مردمی برای برگزاری پرشور این مراسم استفاده شود.

استاندار لرستان با اشاره به حضور پرشور دستگاه‌های اجرایی و بهره گیری از ظرفیت و مشارکت کارکنان دستگاه‌های مختلف ابراز امیدواری کرد با اطلاع رسانی درست و به موقع در سطح دستگاه‌های مختلف و به کمک صدا و سیما و تشکل های دینی و مردمی این شرایط فراهم شود که عید ولایت امسال شایسته تر از سال های گذشته در استان لرستان و مراسم اصلی آن در محل مصلای الغدیر خرم آباد و خیابان شورا برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha