۳ خرداد ۱۴۰۲، ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 85120911
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دست همکاری صنعتگران فارس و مسوولان تامین و انتقال برق برای گذر از تابستان

شیراز - ایرنا- هر روز که به ماههای گرم سال نزدیکتر می شویم خاطرات تلخ روزهایی که با خاموشی برق عرصه بر شهروندان در استان فارس تنگ تر می‌شد بیشتر آزار دهنده می‌شود ، سال گذشته و امسال با تمهیداتی که توسط مسوولان شرکت های برق اندیشیده شده و در سایه هم افزایی و تعامل عبور از تابستان پر مصرف امکان پذیر شده است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس روز چهارشنبه در نشست تقدیر از صنایع و بهره برداران صنعتی استان فارس همکاری صنایع فارس و بوشهر برای گذر از نقطه اوج مصرف برق تابستانی را ستودنی دانست و با تقدیر از صنعتگران و صاحبان صنایع که در طرح مدیریت مصرف برق تابستانی شرکت کردند اظهار داشت : صنایع فارس پیشتاز همراهی در مدیریت مصرف برای گذر از نقطه اوج مصرف برق تابستانی هستند ، قطعا بدون این همراهی ها پیمودن راه تامین و انتقال برق در فصول گرم میسر نیست.

یداله حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس در این نشست با ارائه گزارشی از تامین و انتقال برای برق تولیدات صنعتی و چرخش چرخ صنعت در فارس و جنوب کشور ، متوسط بار سالانه صنایع را حدود یک هزار و ۱۱۷ مگاوات برآورد کرد و گفت : اقدامات از سال ۱۳۹۸ در این عرصه سیر صعودی پیدا کرد و اکنون شرایط نسبتا مناسبی برای تامین برق صنعتی در فارس فراهم است.

وی همچنین با ترسیم سیمای مصرف برق صنایع منطقه گفت : در استان فارس و جنوب کشور در مجموع ۵۳صنعت برزگ مستقر است که یک هزار و ۱۱۷ مگاوات برق مصرف می کنند ، این صنایع شامل یک واحد آلومینیوم با مصرف برق۴۹۰ مگاوات ، ۱۳ کارخانه سیمان با مصرف برق ۱۶۰ مگاوات ، ۲ طرح تولید فولاد با مصرف برق ۲۱۵ مگااوات ، و تعدادی صنعت بزرگ دیگر است.

دست همکاری صنعتگران فارس و مسوولان تامین و انتقال برق برای گذر از تابستان

مدیر عامل برق منطقه ای فارس در ادامه با بیان اینکه صنعت برق در کشور سالانه با رشد میانگین بیش از ۵ درصدی مصرف مواجه است ادامه داد : برای تامین برق همواره برنامه‌ریزی‌های لازم، متناسب با وضعیت مالی و اقتصادی انجام شده است. بسیاری از مشکلات و ناترازی‌های به وجود آمده در صنعت برق ریشه در مسائل، مشکلات و عملکرد گذشته دارد و دولت مردمی سیزدهم با درک این مشکلات و بررسی‌های دقیق، اقدام به رفع آن از طریق اجرای توسعه ظرفیت نیروگاهی به میزان ۳۵ هزار مگاوات، تعریف گسترده برنامه‌های تشویق‌محور مدیریت بار و تدوین برنامه‌های مدیریت بار با هماهنگی وزارتخانه صمت کرد.

مدیر عامل شرکت برق فارس و بوشهر همچنین با اشاره به اینکه در سال گذشته مصرف برق بخش صنعت کشور ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت یادآور شد : در حالی که سال ۱۴۰۰ با خاموشی‌های ناخواسته مواجه بودیم، سال ۱۴۰۱ نه تنها هیچ خاموشی ناخواسته و بدون برنامه‌ای حادث نشد بلکه برنامه‌های مدیریت بار نیز با هماهنگی وزارت صمت، به نحوی اجرا شد که حتی در شهرک‌های صنعتی، اجرای بهینه سازی مصرف انرژی و همراهی صنایع و حفظ روند رو به رشد تولید محصولات صنعتی انجام گردید.

مهندس حقیقی با تقدیر از صنایع سیمان ، فولاد ، صنایع نفت و گاز و دیگر صنایع بزرگ در استان فارس و جنوب کشور خاطر نشان کرد : امسال هم امید است با تعامل و هم افزایی صنایع شاهد گذر موفق از تابستان پر مصرف باشیم ، تعامل خوبی بین مجموعه شرکت های برق و صنایع استان شکل گرفته که بر اساس آن صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی می‌توانستند بدون محدودیت در روزهای دیگر به تولید بپردازند که این مهم با جابه‌جایی تعطیلات هفتگی برای شهرک‌ها قابل پوشش بود.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای فارس نیز در این نشست با تقدیر از صاحبان صنایع که در برنامه مصرف برق تابستانی نهای همکاری را داشتند خواستار بهره مندی از حداکثر ظرفیت های قانونی در این عرصه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha