دانشگاه‌ها برای کمک به رفع آسیب های اجتماعی مازندران پای کار می آیند

ساری - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران از دعوت پژوهشگران بمنظور شناسایی، چرایی بروز و راهکارهای رفع آسیب های اجتماعی استان خبرداد و گفت : برای این منظور از دانشگاه مازندران خواسته شد تا پایان نامه هایی که در این حوزه نگارش شده در اختیار امور اجتماعی استانداری قرار دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، روح الله سلگی روز چهارشنبه در رویداد اهدای جوایز جوانی جمعیت که در ساری برگزار شد، افزود : تلاش بر این است با نگاه علمی بدنبال چرایی بروز آسیب های اجتماعی همچون طلاق و کاهش جمعیت در استان هستیم و راهکارهای موردنظر نیز ارایه شود.

وی از همه پژوهشگران دعوت کرد تا در زمینه چالش ها و آسیب های اجتماعی مازندران از طریق داشته های علمی و تجربیات به مسوولان یاری رسانند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی مازندران اظهار داشت : ایجاد سبک زندگی خاص القا شده توسط رسانه های غربی و معاند در بروز چالش موجود در حوزه جمعیت این استان اثرگذار بوده است.

وی گفت : در حالیکه در استان های سیستان و بلوچستان و کردستان که از نظر وضعیت معیشتی در سطح پایین قراردارند با این چالش مواجه نیستند.

سلگی افزود : اما مازندران، البرز و گیلان که جزو استان های برخوردار معیشتی کشور به شمار می روند با با چالش جدی جمعیتی مواجه ایم و این مساله بیشتر تحت تاثیر فرهنگ است.

وی عنوان کرد : استاندارد دوگانه غربی همواره وجود داشته است همانطور که در حوزه علم انحصار طلب هستند و در حوزه فرهنگ نمادهای مبتذل را به جامعه ما معرفی می کنند در حوزه جمعیت همین سیاست را دارند.

سلگی گفت : غربی ها که خود برای تشویق فرزندآوری بسته های تشویقی به زوجین میدهند اما برای ایران مدلی را القا می کنند که به سمت کاهش جمعیت سوق دهند.

وی نقش رسانه و فرهنگ در شکل گیری جریان جمعیت و کنترل طلاق نقش جدی دانست و افزود : از رسانه ها، هنرمندان و همه افراد دلسوز سرزمینمان دعوت می کنیم برای رفع انگاره هایی که ذهن ها شکل گرفته کمک کنند.

وی عنوان کرد : بسته های حمایتی از سوی حاکمیت برای فرزنداوری در نظر گرفته شده است و در مازندران متفاوت تر نسبت به آسیب شناسی و واکاوی می پردازیم و بغیر از بسته حاکمیتی موضوعات مختلف فرهنگی را پیگیری می کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha