۳ خرداد ۱۴۰۲، ۱۰:۴۵
کد خبرنگار: 3131
کد خبر: 85120473
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

معاون مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو: سند محرومیت‌زدایی آب کشور تدوین شد

بجنورد- ایرنا- معاون مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: سند محرومیت زدایی حوزه آب با هدف بهره مندی روستاها از آب شرب سالم و پایدار تدوین و وارد فاز اجرا شده است.

به گزارش ایرنا، "مهدی خان‌احمدی" روز چهارشنبه در دیدار با استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: تدوین سند محرومیت زدایی حوزه آب کشور اقدام بزرگی است که در آن وضعیت آبی موجود و برنامه های حوزه آبرسانی به تمام روستاهای دارای تنش آبی تعیین تکلیف شده است.

وی گفت: محرومیت زدایی از روستاهای بدون آب آشامیدنی از مهمترین برنامه های دولت مردمی است که این اقدام با بهره گیری از ظرفیت بسیج سازندگی و گروه های جهادی انجام می شود.

خان احمدی با اشاره به بهره مندی روستاییان از آب شرب پایدار در طرح جهاد آبرسانی، گفت: طرح جهاد آبرسانی زیرساخت‌های تامین آب پایدار در روستاهای هدف را توسعه می‌دهد تا مردم این مناطق به آب سالم و پایدار دسترسی داشته باشند.

معاون مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو افزود: پروژه های طرح جهاد آبرسانی به‌ صورت جهادی و بر اساس استانداردهای فنی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه خراسان شمالی دارای چالش های زیادی در حوزه آب است، گفت: گرچه پروژه های جهاد آبرسانی با پیشرفت فیزیکی خوبی در خراسان شمالی اجرا می شود اما برای محرومیت زدایی کامل در حوزه آب باید از ظرفیت های خیران نیز بهره گیری شود.

خان احمدی ادامه داد: هم اینک شاهد همکاری و تعامل بسیار خوب شرکت آبفای خراسان شمالی و بسیج سازندگی در اجرای پروژه های جهاد آبرسانی هستیم که این امر می‌تواند الگوی بسیار مناسبی برای سایر استان ها باشد.

به گزارش ایرنا، جهاد آبرسانی طرحی برای رساندن آب به روستاهایی است که یا فاقد آب سالم بهداشتی هستند و یا نیازمند بازنگری در تاسیسات آبرسانی هستند، طرحی که به وسعت روستاهای ایران برای رفع تشنگی روستاها تدوین شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت سیزدهم شاخص برخورداری از آب شرب روستایی به ۸۰ درصد برسد.

بازدید از پروژه های طرح جهاد آبرسانی در روستاهای محروم رازوجرگلان و مانه و سملقان و دیدار با استاندار خراسان شمالی از برنامه های سفر ۲ روزه معاون مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو به خراسان شمالی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha