وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش قادر به ایجاد تحول است

تهران - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با توجه به سوابق کاری خود قادر به ایجاد تحول اساسی در این وزارتخانه است.

حجت الاسلام محمد سبزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر تعامل بین قوا به ویژه مجلس و دولت انقلابی اظهار داشت: ایشان تاکید دارند وقتی دولت وزیری را معرفی و از گزینه خود حمایت می کند، لازم است مجلس نیز در این مسیر کمک حال دولت باشد و از جهت گیری های شخصی جلوگیری شود.

وی با اعلام حمایت از رضا مراد صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اظهار داشت: این نیروی نخبه، انقلابی و ولایی از سابقه خوبی برخوردار بوده و علاوه بر اینکه از بدنه این وزارتخانه بوده و آشنا به مشکلات آن است، در زمان حضور خود در دانشگاه فرهنگیان نیز موفقیت های شایسته ای را کسب کرده است.

حجت الاسلام سبزی با اشاره به اینکه مجلس انقلابی از صحرایی حمایت خواهد کرد، افزود: انتظار می رود مرادصحرایی با حمایت مجلس انقلابی بتواند به تحول مد نظر رهبری، مردم ایران اسلامی و فرهنگیان در آموزش و پرورش بر اساس سند تحول این وزارتخانه جامعه عمل بپوشاند.

وی با تاکید بر حمایت مجلس شورای اسلامی از دولت گفت: هرچند دستانی به دنبال ایجاد اختلاف بین ۲ قوه هستند و وحدت بین قوا را تحمل نمی کنند اما لازم است تمام نمایندگان مردم در خانه ملت نسبت به این دسیسه ها هوشیار باشند و در پازل دشمن بازی نکنند هرچند تا کنون نبوده چراکه مجلس انقلابی حمایت خوبی از دولت داشته است.

نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امروز تعامل خوبی با دولت وجود دارد و از دوقوه انتظار می رود برای پیشبرد بهتر اهداف، این همسویی و تعامل بیش از گذشته باشد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ۳۱ اردیبهشت ماه در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی، «رضامراد صحرایی» را به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معرفی کرد. جلسه رای اعتماد وی ۹ خرداد برگزار می‌شود.

وی دارای مدرک دکتری زبانشناسی همگانی از دانشگاه علامه طباطبایی و استاد تمام رشته زبان شناسی این دانشگاه است و از اردیبهشت سال ۱۴۰۱ به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان انتخاب شد. او پیش از انتصاب به‌ عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان، ریاست مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌ زبانان دانشگاه علامه طباطبایی را بر عهده داشت.

صحرایی ۱۷ سال به عنوان معلم از ابتدایی تا پیش دانشگاهی در روستاها و شهرها تدریس کرده است. سپس به وزارت علوم پیوست و تا استاد تمامی پیش رفت.

رهبر انقلاب در دیدار روز سوم خرداد با نمایندگان مجلس یازدهم توصیه ای مبنی بر «پرهیز از بعضی سخت‌گیری‌ها در قبال وزرای معرفی شده به مجلس» داشتند و در این زمینه گفتند: در تشخیص صلاحیت‌ها دقت کافی و در حد معقول و منطقی سخت‌گیری کنید اما نه به شکلی که موجب شود وزارتخانه تا مدت ها بدون وزیر بماند که اکنون هم چند وزارتخانه وزیر ندارند و به مجلس معرفی خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha