۱ خرداد ۱۴۰۲، ۱۳:۴۹
کد خبر: 85118593
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

طراحی شهرهای مولد با رویکرد آبزی‌پروری در سواحل استان بوشهر

بوشهر - ایرنا - استاندار بوشهر گفت: باتوجه به نقش مهم شهرهای مولد کشاورزی در تولید، اشتغال و صادرات؛ این شهرها در کنار سواحل با رویکرد آبزی‌پروری به عنوان یکی از قابلیت‌های مهم استان طراحی و احداث می‌شود.

به گزارش ایرنا، احمد محمدی‌زاده روز دوشنبه در نشست بررسی طرح‌های پرورش ماهی و میگو افزود: شهرهای مولد کشاورزی با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران وارد فاز عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: نخستین شهر مولد در سفر استانی رئیس جمهور بین دلوار تا بوشهر وارد برنامه عملیاتی شد و اکنون مشاور در این اراضی در حال طراحی است.

محمدی زاده گفت: چند شهر مولد در استان بوشهر طراحی و اجرایی می‌شود که رویکرد این شهرها آبزی‌پروری، پرورش ماهی و میگو در نوار ساحلی استان است.

استاندار بوشهر افزود: شهرهای مولد آبزی‌پروری نیاز به تولید بچه ماهی دارد و باید ظرفیت تولید بچه ماهی پرورشی در استان بوشهر افزایش یابد.

وی گفت: در زمان حاضر طرح‌های مهم پرورش آبزیان در بخش‌های مختلف از جمله میگو، ماهی و جلبک اجرایی شده است.

محمدی‌زاده بوشهر را قطب تولید میگوی پرورشی کشور معرفی کرد و افزود: هدف‌گذاری امسال تولید بیش از ۴۴ هزار تن میگوی پرورشی است که در این راستا افزایش بهره‌وری در میزان تولید در هر هکتار مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha