۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۴:۴۲
کد خبر: 85117587
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 بوشهری‌ها مطابق الگو برق مصرف کنند و یک میلیون تومان پاداش بگیرند

بوشهر - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: امسال با توجه به ظرفیت جدید و افزایشی که در نرخ پاداش اتفاق افتاده هر مشترک برق می‌تواند بیش از یک میلیون تومان در ماه پاداش بگیرد به شرط این که مطابق الگوی مصرف، از انرژی برق استفاده کند.

غلامرضا حشمتی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: سال گذشته ۴۸ میلیارد تومان پاداش به مشترکان خوش مصرف برق در بخش‌های بخش‌های خانگی، اداری، کشاورزی و صنعتی این استان پرداخت شد.

وی افزود: از این میزان پاداش پرداختی، ۳۸ میلیارد تومان به مشترکان خانگی و مابقی به مشترکان بخش‌های صنعتی، کشاورزی، اداری و تجاری پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با اشاره به شروع فصل گرما و ورود وسایل سرمایشی به مدار و اوج گرفتن میزان مصرف استان، تصریح کرد: امسال هیات دولت ظرفیت‌های خوبی را برای کنترل مصرف و رفع ناترازی بین تولید و مصرف در پیش گرفته و از اول خرداد ماه اجرایی می‌شود.

 بوشهری‌ها برق مصرف کنند و یک میلیون تومان پاداش بگیرند

وی اضافه کرد: براین اساس استان‌های گرمسیر که ظرفیت مصرف بالاتری از سقف الگوی سه هزار کیلووات در ماه را دارند ظرفیت بیشتری برای صرفه جویی در اختیارآنها قرار داده است.

حشمتی ادامه داد: در سال گذشته پاداش مدیریت مصرف تنها به مشترکان زیر الگوی مصرف تعلق می‌گرفت و به ازای هر کیلو مصرف ۵۰۰ تومان پاداش پرداخت می‌شد اما امسال این طرح گسترش یافته و شامل همه مشترکان خانگی چه آنهایی که زیر الگوی مصرف و حتی آنهایی که تا ۲.۵ برابر الگو مصرف می‌کنند مشمول تشویق و پاداش می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: همچنین براساس این مصوبه مصرف هر مشترک با مصرف سال گذشته خود و هر میزان کیلوواتی که کاهش نسبت به سال گذشته خود در قبض‌های برق داشته باشد مقایسه و مشمول پاداش می‌شود.

وی ادامه داد: میزان پاداش امسال پیش بینی شده برای مشترکان خوش مصرف ۲۰ برابر میزان برق صرفه جویی شده است به این معنی که متوسط نرخ فروش برق خانگی که ۱۰۰ تومان در کشور و یک سوم این رقم در استان بوشهر است میزان پاداش ۲هزار تومان به ازای هر کیلووات صرفه‌جویی تعلق می‌گیرد.

حشمتی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال با توجه به ظرفیت جدید و افزایشی که در نرخ پاداش اتفاق افتاده هر مشترک برق می‌تواند بیش از یک میلیون تومان در ماه پاداش بگیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر افزود: پرداخت پاداش مدیریت مصرف در بخش خانگی از اول خرداد ماه آغاز و تا شهریورماه به مدت چهار ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: امسال تمام تلاش دولت این است که ظرفیت صرفه جویی بخش خانگی را بتواند به بخش مولد کشور اختصاص دهد و صنایع از محدودیت کمتری برخوردار شوند و این افزون براینکه کمک خوبی به اقتصاد خانوار باشد به رونق تولید نیز کمک می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha