۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۸:۵۷
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 85115950
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

خزر آرام گرفت

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۸:۵۷
کد خبر: 85115950
خزر آرام گرفت

ساری- ایرنا- هواشناسی مازندران با پیش‌بینی خروج سامانه ناپایدار جوی و استقرار جریانات گرم جنوبی، فعالیت دریایی در خزر را در ۲۴ ساعت آینده امن اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هواشناسی مازندران شرایط جوی حوزه دریای مازندران در روز جاری را نیمه ابری به تدریج ابری، روز یکشنبه صاف تا قسمتی ابری، روز دوشنبه نیمه ابری تا ابری و در روز سه شنبه را نیز ابری به تدریج نیمه ابری تا ابری و سمت و سرعت وزش باد را نیز روز دوشنبه بین ۲و سه تا هفت متر بر ثانیه و سرعت وزش باد در اواسط هفته را نیز ۲ تا ۱۲ متر بر ثانیه اعلام کرد و افزود: ارتفاع موج قابل ملاحظه دریا نیز در طی این مدت بین ۰۱ تا ۰.۶ متر پیش بینی شده است که در این ایام در نوسان و متغییر خواهد بود.

هواشناسی مازندران، هرگونه فعالیت دریایی در خزر را در طی ۲۴ ساعت آینده امن اعلام کرد و پیش بینی کرد که از عصر روز شنبه تا پایان روز یکشنبه فعالیت های گردشگری منعی ندارد.

هواشناسی همچنین با پیش بینی وزش باد شدید و مواج شدن دریای خزر در اواسط هفته بر لزوم رعایت جوانب احتیاط برای هرگونه عملیات های بندری دریانوردی و کشتیرانی تاکید کرد.

خزر آرام گرفت

مازندران بر مدارج ۳۰ درجه

هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که با خروج سامانه بارشی از امشب، هوای مازندران از فردا یکشنبه تا روز سه شنبه صاف و آفتابی و با افزایش محسوس دما همراه باید که این افزایش دما در روز دوشنبه محسو تر است.

جدول پیش بینی پنج روزه هواشناسی نشان می دهد که با استقرار سامانه گرم، میانگین دمای هوای مازندران نیز در چند روز آینده روند افزایشی را در پیش بگیرد بگونه ای که میانگین دمای هوا در مناطق مرکزی و شرقی از ۱۹ تا ۲۲ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز جاری با چند درجه افزایش در روز سه شنبه به ۲۷ تا ۳۰ درجه سانتی گراد بالای صفر افزایش یابد.

دمای هوا در مناطق غربی مازندران نیز در طی این مدت افزایشی خواهد بود. میانیگن دمای هوای این مناطق نیز از ۱۷ تا ۱۸ درجه سانتی گراد بالای صفر در طی امروز با چند درجه افزایش در روز سه شنبه به ۲۶ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.

مناطق کوهستانی و ارتفاعات مازندران نیز در طی این مدت همانند شهرهای ساحلی شاهد افزایش نسبی دما خواهند بود. دمای هوای این مناطق نیز از ۱۰ تا ۱۷ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز جاری، در اواسط به ۲۳ تا ۲۷ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.

داده‌های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی نشان می‌دهد که بندرامیرآباد با ثبت دمای ۲۰.۲ و آلاشت با ۴.۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق مازندان در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرم‌ترین ساعت به ۲۷ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته پنج درجه افزایش خواهد یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha